притисни ентер »

Фергусон: Ќе го натерам Хабиб да уринира крв
Фергусон: Ќе го натерам Хабиб да уринира крв

Фергусон: Ќе го натерам Хабиб да уринира крв

Предизвикувачот е убеден оти ќе го натепа Русинот. Предизвикувачот на Хабиб Нурмагомедов во битката за титулата на УФЦ во лесна категорија, Тони Фергусон, го предизвика идниот соперник со кој ќе се бори на 18 април во Бруклин, и сигурен е дека ќе го разбие Русинот кој досега не знае за пораз во октагонот. „Им кажав на сите, ќе го натерам Хабиб да уринира

Фергусон: Ќе направам Хабиб да мокри крв, веќе сум го претепал

Фергусон: Ќе направам Хабиб да мокри крв, веќе сум го претепал

Тони Фергусон ќе биде следен противник на Хабиб Нурмагомедов во рамки на УФЦ. Американецот непосредно пред борбата испрати провокација до ривалот и посочи дека веќе го претепал и дека по борбата ривалот ќе мокри крв. „Сите сакаат да бидат гангстери или нешто слично. Хабиб, мораш да ми го потврдиш тоа, лице в лице. Тој не е вистински противник, веќе

Нурмагомедов: Мотовиран сум за Фергусон, против Конор немав таква мотивација

Нурмагомедов: Мотовиран сум за Фергусон, против Конор немав таква мотивација

УФЦ шампионот Хабиб Нурмагомедов прв пат се појави во јавноста откако беше потврдено дека на 18 април наредната година ќе се бори со Тони Фергусон. Оваа борба долго се очекува, претходните обиди за борба помеѓу овие двајца завршуваа неуспешно, поради повреда на едниот или другиот борец. Поради тоа борбата Нурмагомедов-Феругсон е тема број 1 во ММА