притисни ентер »

Лефков: Талат Џафери целосно го узурпира Собранието, отфрли иницијатива за референдум кој е уставна категорија
Лефков: Талат Џафери целосно го узурпира Собранието, отфрли иницијатива за референдум кој е уставна категорија

Лефков: Талат Џафери целосно го узурпира Собранието, отфрли иницијатива за референдум кој е уставна категорија

Референдумот е непосредно изјаснување на граѓаните, уставна категорија која и видовме како постапи Талат Џафери кога ја отфрли иницијативата која ја поднесовме до Собрание. Видовте и на кој член од Уставот се повика, на Член 118 дека ратификувани меѓународни договори не можеле да се менуваат со закон. Никој не му поднесе нему предлог за закон, никаде

Лефков: Талат Џафери целосно го узурпира Собранието, отфрли иницијатива за референдум кој е уставна категорија

Лефков: Талат Џафери целосно го узурпира Собранието, отфрли иницијатива за референдум кој е уставна категорија

Референдумот е непосредно изјаснување на граѓаните, уставна категорија која и видовме како постапи Талат Џафери кога ја отфрли иницијативата која ја поднесовме до Собрание. Видовте и на кој член од Уставот се повика, на Член 118 дека ратификувани меѓународни договори не можеле да се менуваат со закон. Никој не му поднесе нему предлог за закон, никаде

Лефков: Џафери е узурпатор, а со узурпатори не се преговара

Лефков: Џафери е узурпатор, а со узурпатори не се преговара

Лефков: Џафери е узурпатор, а со узурпатори не се преговара Ж.Н. Пред 5 секунди Миле Лефков - Пратеник ВМРО-ДПМНЕ Пратениот од ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков, вечерва во гостување на ТВ24 беше запрашан зошто партијата не му поднела кривична пријава на претседателот на Собранието Талат Џафери по одбивањето на нејзината иницијатива за референдум за поништување

Лефков: Талат Џафери целосно го узурпира Собранието, отфрли иницијатива за референдум кој е уставна категорија

Лефков: Талат Џафери целосно го узурпира Собранието, отфрли иницијатива за референдум кој е уставна категорија

Лефков: Талат Џафери целосно го узурпира Собранието, отфрли иницијатива за референдум кој е уставна категорија Референдумот е непосредно изјаснување на граѓаните, уставна категорија која и видовме како постапи Талат Џафери кога ја отфрли иницијативата која ја поднесовме до Собрание. Видовте и на кој член од Уставот се повика, на Член 118 дека ратификувани

Апасиев: Русија е подемократска земја од Македонија

Апасиев: Русија е подемократска земја од Македонија

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, оценувајќи ја војната во Украина и неговата средба на почетокот на инвазијата со рускиот амбасадор, изјави дека Русија е подемократска земја од Македонија. Во гостувањето во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, одговарајќи на прашањето на уредникот Гоце Михајлоски околу нивното соопштение по средбата со амбасадорот

Апасиев: Во референдумското прашање одиме на варијанта со наратив „против“

Апасиев: Во референдумското прашање одиме на варијанта со наратив „против“

фото: Левица-Фејсбук Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ, со прифаќање на собраниските Заклучоци“ – со ова мислиме дека практично е невозможно формално-правно да се одбие иницијативата, рече претседателот на Левица, Димитар Апасиев, соопштувајќи како неговата партија ќе го формулира прашањето за референдум што го иницираат откако иницијативата

Во референдумското прашање одиме на варијанта со наратив „против“, а не „за“, вели Апасиев

Во референдумското прашање одиме на варијанта со наратив „против“, а не „за“, вели Апасиев

„Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ, со прифаќање на собраниските Заклучоци" – со ова мислиме дека практично е невозможно формално-правно да се одбие иницијативата, рече претседателот на Левица, Димитар Апасиев, соопштувајќи како неговата партија ќе го формулира прашањето за референдум што го иницираат откако иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ

Aпасиев: Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ, со прифаќање на собраниските Заклучоци?

Aпасиев: Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ, со прифаќање на собраниските Заклучоци?

Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев ја објави иницијативата за референдумското прашање кое што партијата ќе ја достави до Собранието. Тој рече дека ќе бараат  задолжителен референдум согласно членот 24 и очекува граѓаните да гласаат против. Апасиев потенцира дека нема да го напаѓаат Договорот со Бугарија, ниту пак директно Францускиот предлог,

Лефков откри зошто ВМРО-ДПМНЕ не поднесе кривична пријава против Џафери

Лефков откри зошто ВМРО-ДПМНЕ не поднесе кривична пријава против Џафери

Узурпирани ни се институциите целосно. Ликот на Ковачевски е лице на премиер кој што узурпира. Ликот на Талат Џафери кој што го узурпира Собранието. Една граѓанска иницијатива тој ја одбива затоа што не можело да се толкува, вели пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков како одговор на прашањето зошто неговата партија не поднесе кривична пријава против