притисни ентер »

ПСЖ пак се спасуваше во финишот и стигна до „седум од седум“
ПСЖ пак се спасуваше во финишот и стигна до „седум од седум“

ПСЖ пак се спасуваше во финишот и стигна до „седум од седум“

ПСЖ пак се спасуваше во финишот и стигна до „седум од седум“ (Видео) Екипата на ПСЖ без своето најзвучно име, Лионел Меси, славеше тешка победа на гостувањето кај Мец кого го победи со 2:1. Парижаните со оваа победа извојувана во самиот финиш на натпреварот стигнаа до седум победи од исто толку одиграни кола во Лига 1. Уште во 5. минута Ашраф Хакими

Хакими ја продолжи победничката низа на ПСЖ со гол во 95. минута!

Хакими ја продолжи победничката низа на ПСЖ со гол во 95. минута!

Пари Сен-Жермен го забележа седмиот триумф во седум кола во француската Лига 1 на драматичен начин, откако Ашраф Хакими го постигна својот втор гол во 95. минута за 2:1 победа на гости кај Мец. Без повредениот Лео Меси, Хакими им донесе водство на „светците“ веќе во 5. минута од мечот, но Мец покажаа дека се подготвени за борба откако Бубакар Кујате

Хакими ја продолжи победничката низа на ПСЖ со гол во 95. минута!

Хакими ја продолжи победничката низа на ПСЖ со гол во 95. минута!

Пари Сен-Жермен го забележа седмиот триумф во седум кола во француската Лига 1 на драматичен начин, откако Ашраф Хакими го постигна својот втор гол во 95. минута за 2:1 победа на гости кај Мец. Без повредениот Лео Меси, Хакими им донесе водство на „светците“ веќе во 5. минута од мечот, но Мец покажаа дека се подготвени за борба откако Бубакар Кујате

Хакими ја продолжи победничката низа на ПСЖ со гол во 95. минута!

Хакими ја продолжи победничката низа на ПСЖ со гол во 95. минута!

Пари Сен-Жермен го забележа седмиот триумф во седум кола во француската Лига 1 на драматичен начин, откако Ашраф Хакими го постигна својот втор гол во 95. минута за 2:1 победа на гости кај Мец. Без повредениот Лео Меси, Хакими им донесе водство на „светците“ веќе во 5. минута од мечот, но Мец покажаа дека се подготвени за борба откако Бубакар Кујате

ПСЖ пак се спасуваше во финишот и стигна до „седум од седум“

ПСЖ пак се спасуваше во финишот и стигна до „седум од седум“

Екипата на ПСЖ без своето најзвучно име, Лионел Меси, славеше тешка победа на гостувањето кај Мец кого го победи со 2:1. Парижаните со оваа победа извојувана во самиот финиш на натпреварот стигнаа до седум победи од исто толку одиграни кола во Лига 1. Уште во 5. минута Ашраф Хакими го отвори резултатот и донесе водство за фаворизираниот противник.

Хакими му донесе три бода на ПСЖ кој пак се спасуваше во финишот

Хакими му донесе три бода на ПСЖ кој пак се спасуваше во финишот

Екипата на ПСЖ славеше со 1:2 на гостувањето кај Мец во рамки на седмото коло во Лига 1 и го задржа максималниот учинок. Но, „светците“ добро се намачија за да ги освојат трите бода бидејќи голот за победа го постигнаа во судиското продолжение. Ашраф Хакими уште во петтата минута го отвори резултатот и тоа навестуваше катастрофа за домаќинот, но така

ПСЖ пак им приреди инфаркт на навивачите – се спаси во 94. минута

ПСЖ пак им приреди инфаркт на навивачите – се спаси во 94. минута

ПСЖ славеше со 2-1 на гостувањето кај Мец во рамки на седмото коло во Лига 1 и го задржа максималниот учинок. Но, „светците“ добро се намачија за да ги освојат трите бода бидејќи голот за победа го постигнаа во судиското продолжение. Ашраф Хакими уште во петтата минута го отвори резултатот и тоа навестуваше катастрофа за домаќинот, но така не мислеа

Хакими ја продолжи победничката низа на ПСЖ со гол во 95. минута!

Хакими ја продолжи победничката низа на ПСЖ со гол во 95. минута!

Пари Сен-Жермен го забележа седмиот триумф во седум кола во француската Лига 1 на драматичен начин, откако Ашраф Хакими го постигна својот втор гол во 95. минута за 2:1 победа на гости кај Мец. Без повредениот Лео Меси, Хакими им донесе водство на „светците“ веќе во 5. минута од мечот, но Мец покажаа дека се подготвени за борба откако Бубакар Кујате

ПСЖ со гол во 96. минута стигна до - седум од седум во Лига 1

ПСЖ со гол во 96. минута стигна до - седум од седум во Лига 1

ПСЖ ја запишаа седмата победа по ред во Лига 1, откако вечерва беа подобри од Мец со 2-1, но овој пат тоа го остварија потешко од очекуваното. Иако поведоа со гол на Хакими во петтата минута, сепак гостите од Париз едвај ги освоија трите бодови. Мец израмни преку Кујате во 39. минута, но во судиското надополнување Хакими со вториот погодок ги постави

Мец ги намачи „светците“, ПСЖ во судиското продолжение дојде до победата

Мец ги намачи „светците“, ПСЖ во судиското продолжение дојде до победата

Мец ги намачи „светците“, ПСЖ во судиското продолжение дојде до победата З.С. Пред 3 минути ПСЖ во четвртата минута од судиското продолжение го постигна голот за победа/ фото: EPA-EFE/IAN LANGSDON Екипата на ПСЖ славеше со 1:2 на гостувањето кај Мец во рамки на седмото коло во Лига 1 и го задржа максималниот учинок. Но, „светците“ добро се намачија