притисни ентер »

Џуџе меѓу џинови: Сите му се смејат на Лингард за слика од 2009 година
Џуџе меѓу џинови: Сите му се смејат на Лингард за слика од 2009 година

Џуџе меѓу џинови: Сите му се смејат на Лингард за слика од 2009 година

Џеси Лингард е еден од фудбалерите од школата на Јунајтед кои во моментов играат во првиот тим на „црвените ѓаволи“. Англискиот репрезентативец често е цел на сеир поради својот младешки излезе, но дури сега сите му се смејат. Причина е фотографијата од 2009 година кога како 17-годишник играл за У-19 тимот на Манчестер Јунајтед. Ај што е многу помал

Може да стартува нова рунда шеги на сметка на Лингард: Како изгледаше тој во 2009. година?!

Може да стартува нова рунда шеги на сметка на Лингард: Како изгледаше тој во 2009. година?!

Многумина и денес го сметаат Џеси Лингард за голобрадо момче, кое има 20-тина години, меѓутоа, фудбалерот на Манчестер Јунајтед на крајот на оваа година ќе наполни 27 години. Поради младешкиот изглед често се наоѓа на мета на разни пеги, па така на интернет кружеа и фотомонтажи од „остарениот“ Лингард и единствено што би се менувало секако е косата

Фотографијата на Лингард од пред девет години е вистински хит на Островот!

Фотографијата на Лингард од пред девет години е вистински хит на Островот!

Mногумина и денес Џеси Лингард можеби го сметаат за помлад фудбалер кој е на почетокот на својата кариера, меѓутоа фудбалерот на Манчестер Јунајтед оваа година ќе наполни 27 години. Поради неговиот младолик изгледа често пати е мета на разни шеги на друштвените мрежи, а сега се појави фотографија на Лингард од 2009 година која предизвика лавина коментари

Лингард им вети на фановите офанзивен фудбал против Тотенхем

Лингард им вети на фановите офанзивен фудбал против Тотенхем

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед со огромен мотив влегуваат во натпреварот против Тотенхем кој на програмата е утре, а ќе се игра на „Вембли“. „Црвените ѓаволи“ играат одлично под водство на Оле Гунар Солскјер, а тренерот, а и самите играчи најавија дека во Лондон одат по победа. Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард истакна дека натпреварот

Импресивен коефициент за гол во дербито помеѓу Тотенхем и Манчестер Јунајтед

Импресивен коефициент за гол во дербито помеѓу Тотенхем и Манчестер Јунајтед

Во недела, 13.01, Тотенхем и Манчестер Јунајтед се соочуваат еден против друг во дербито на 22-та рунда во англиската Премиер лига. Двата тима се во одлична форма со само еден пораз во последните шест натпревари на сите турнири. „Црвените Ѓаволи“ се целосно трансформирани по отпуштањето на португалскиот менаџер Жозе Мурињо и назначувањето на норвешкиот