притисни ентер »

Саутгејт ќе замине ако не ја освои европската титула
Саутгејт ќе замине ако не ја освои европската титула

Саутгејт ќе замине ако не ја освои европската титула

Герет Саутгејт, селекторот на Англија најави дека речиси сигурно ќе го напушти кормилото на репрезентацијата доколку не ја освои титулата европски првак во Германија. „Ако не победиме, веројатно повеќе нема да бидам на оваа позиција. Можеби ова е последна шанса. Сигурно половина од тренерите ќе си заминат по ЕП. Таква е нашата работа“, рече Саутгејт

Саутгејт ќе замине ако не ја освои европската титула

Саутгејт ќе замине ако не ја освои европската титула

Герет Саутгејт, селекторот на Англија најави дека речиси сигурно ќе го напушти кормилото на репрезентацијата доколку не ја освои титулата европски првак во Германија. „Ако не победиме, веројатно повеќе нема да бидам на оваа позиција. Можеби ова е последна шанса. Сигурно половина од тренерите ќе си заминат по ЕП. Таква е нашата работа“, рече Саутгејт

Саутгејт: Си заминувам ако не го освојам ЕП

Саутгејт: Си заминувам ако не го освојам ЕП

Репрезентативниот селектор на Англија, Герет Саутгејт ја отвори вратата за можно заминување од „Трите лава“ доколку селекцијата не успее да го освои Европското првенство во Германија. -Ако не победиме, веројатно ќе си заминам. Така што ова може да биде мојата последна шанса да го освојам Европското првенство. Мислам дека околу половина од тренерите

Саутгејт: Ќе дадам отказ ако не го освојам ЕП 2024

Саутгејт: Ќе дадам отказ ако не го освојам ЕП 2024

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт планира да го напушти кормилото на репрезентацијата доколку не го освои трофејот на Европското првенство (ЕП): Англија има една од најдобрите селекции на турнирот, а Саутгејт има јасен план кој ќе зависи од резултатите. „Ако не го освоиме турнирот, најверојатно ќе заминам. Мислам дека околу половина од тренерите

Саутгејт призна: Ако не го освоиме ЕП, најверојатно ќе си заминам

Саутгејт призна: Ако не го освоиме ЕП, најверојатно ќе си заминам

3 Селекторот на Англија, Герет Саутгејт, призна дека постои голема можност да се повлече по Европското првенство. „Ако не го освоиме турнирот, веројатно нема да останам“, изјави тој за „Билд“. Саутгејт е на чело на островјаните од 2016 година, кога го замени Сем Алардајс. Со текот на годините, стручњакот така и не донесе трофеј дома, а најблиску до

Саутгејт најави заминување ако не го освои ЕП

Саутгејт најави заминување ако не го освои ЕП

36 Споделувања Share Tweet Репрезентативниот селектор на Англија, Герет Саутгејт ја отвори вратата за можно заминување од „Трите лава“ доколку селекцијата не успее да го освои Европското првенство во Германија. -Ако не победиме, веројатно ќе си заминам. Така што ова може да биде мојата последна шанса да го освојам Европското првенство. Мислам дека

Саутгејт ќе замине ако не ја освои европската титула

Саутгејт ќе замине ако не ја освои европската титула

Герет Саутгејт, селекторот на Англија најави дека речиси сигурно ќе го напушти кормилото на репрезентацијата доколку не ја освои титулата европски првак во Германија. „Ако не победиме, веројатно повеќе нема да бидам на оваа позиција. Можеби ова е последна шанса. Сигурно половина од тренерите ќе си заминат по ЕП. Таква е нашата работа“, рече Саутгејт

Саутгејт го напушта селекторското место ако Англија не стане европски првак

Саутгејт го напушта селекторското место ако Англија не стане европски првак

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт, изјави дека Европското првенство во Германија во 2024 година би можело да биде неговата последна шанса да ја одведе својата репрезентација до триумф на голем турнир. Саутгејт (53) е на чело на Англија од 2016 година, договорот му е до 31-ви декември 2024 година. Под негово водство, Англичаните стигнаа до полуфиналето

Саутгејт ќе замине ако не ја освои европската титула

Саутгејт ќе замине ако не ја освои европската титула

Герет Саутгејт, селекторот на Англија најави дека речиси сигурно ќе го напушти кормилото на репрезентацијата доколку не ја освои титулата европски првак во Германија. „Ако не победиме, веројатно повеќе нема да бидам на оваа позиција. Можеби ова е последна шанса. Сигурно половина од тренерите ќе си заминат по ЕП. Таква е нашата работа“, рече Саутгејт