притисни ентер »

Уште еден Шпанец од НБА лигата го пропушта СП во Кина?
Уште еден Шпанец од НБА лигата го пропушта СП во Кина?

Уште еден Шпанец од НБА лигата го пропушта СП во Кина?

Шпанскиот кошаркарски репрезентативец Хуан Ернангомес, кој игра во Денвер Нагетс, претрпе операција поради повреда на мускул на стомакот. Постапката била извршена во Филаделфија, а од клубот не сакаат да предвидуваат колку време ќе му биде потребно за да се врати на паркетот. Сепак, некои предвидувања велат дека тој има шанса тој да игра за својата

Уште еден Шпанец од НБА лигата го пропушта СП во Кина?

Уште еден Шпанец од НБА лигата го пропушта СП во Кина?

Шпанскиот кошаркарски репрезентативец Хуан Ернангомес, кој игра во Денвер Нагетс, претрпе операција поради повреда на мускул на стомакот. Постапката била извршена во Филаделфија, а од клубот не сакаат да предвидуваат колку време ќе му биде потребно за да се врати на паркетот. Сепак, некои предвидувања велат дека тој има шанса тој да игра за својата