притисни ентер »

Пристигна Huawei Y9s со топ камера и цена
Пристигна Huawei Y9s со топ камера и цена

Пристигна Huawei Y9s со топ камера и цена

Huawei лансираше нов смартфон во средната класа со топ камера и пристојна цена која ќе го направи достапен за поголем број на купувачи. Новиот Huawei Y9s располага со 6,59 инчен Full HD Plus дисплеј, работи со осум-јадрен Kirin 710F процесор, 6 GB RAM, 128 GB меморија, и батерија со капацитет од 4000 mAh. Секако главниот адут на Huawei Y9S е тројната

Huawei Y9s претставен со три камери и екран без засек

Huawei Y9s претставен со три камери и екран без засек

Huawei претстави нов телефон од средниот сегмент, наречен Huawei Y9s, а всушност Се работи за ребрендиран Honor 9X Pro, кој го покренува чипсетот Kirin 710F наместо Kirin 810 SoC. Huawei Y9s има 6,59-инчен дисплеј без засек, кој ветува screen-to-body однос од 91 проценти. Екранот има резолуција од 1080p и густина на пиксели од 391 ppi. Телефонот го

Huawei Y9s претставен со три камери и екран без засек

Huawei Y9s претставен со три камери и екран без засек

Huawei претстави нов телефон од средниот сегмент, наречен Huawei Y9s, а всушност Се работи за ребрендиран Honor 9X Pro, кој го покренува чипсетот Kirin 710F наместо Kirin 810 SoC. Huawei Y9s има 6,59-инчен дисплеј без засек, кој ветува screen-to-body однос од 91 проценти. Екранот има резолуција од 1080p и густина на пиксели од 391 ppi. Телефонот го