притисни ентер »

Шеста позиција и нови бодови за Иџе на ТЦР Италија
Шеста позиција и нови бодови за Иџе на ТЦР Италија

Шеста позиција и нови бодови за Иџе на ТЦР Италија

Игор Стефановски Иџе денес го освои шестото место на првата трка во натпреварувачкиот викенд на патеката Имола во рамките од ТЦР Италија шампионатот. Иџе стартуваше како седми, имаше борба и за петтата позиција, но на крајот заврши како шести. Од оваа трка освои осум бода и сега во генералниот пласман е на вкупно 60. На денешната трка победи Микел

Иџе шести на првата трка на Имола во ТЦР Италија

Иџе шести на првата трка на Имола во ТЦР Италија

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе освои шестото место на трката во Имола од  Шампионатот на Италија во ТЦР. Со новите бодови Стефановски падна на 12 место на табелата во првенството на Италија. Утре со втората трка на Имола ќе се комплетира годинашната сезона во првенството на Италија во ТЦР.  Втората трка е закажана утре (недела)

Иџе шести на првата трка на Имола во ТЦР Италија

Иџе шести на првата трка на Имола во ТЦР Италија

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе освои шестото место на трката во Имола од  Шампионатот на Италија во ТЦР. Со новите бодови Стефановски падна на 12 место на табелата во првенството на Италија. Утре со втората трка на Имола ќе се комплетира годинашната сезона во првенството на Италија во ТЦР.  Втората трка е закажана утре (недела)

Стефановски со солиден пласман и нови поени во ТЦР Италија

Стефановски со солиден пласман и нови поени во ТЦР Италија

Игор Стефановски Иџе го освои солидното шесто место на денешната прва трка од натпреварувачкиот викенд на патеката Имола во рамките на ТЦР Италија шампионатот. Македонскиот автомобилист стартуваше од шестиот ред, се бореше и за петтата позиција, но на крајот може да биде задоволен и од освоеното шесто место. Иџе освои дополнителни 8 поени во генералниот

Иџе со солиден пласман во првата трка на Имола за нови бодови во ТЦР Италија

Иџе со солиден пласман во првата трка на Имола за нови бодови во ТЦР Италија

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе го освои солидното шесто место на денешната прва трка од натпреварувачкиот викенд на патеката Имола, во рамките на ТЦР Италија-шампионатот. Македонскиот автомобилист стартуваше од шестиот ред, се бореше и за петтата позиција, но на крајот може да биде задоволен и од освоеното шесто место. Иџе

Стефановски освои 10 бода на италијанскиот ТЦР

Стефановски освои 10 бода на италијанскиот ТЦР

Во рамките од Шампионатот на Италија во ТЦР македонскиот возач Игор Стефановски го освои 6. место и во првата од двете трки на Имола освои 10 бода. Со новите бодови Стефановски падна на 12 место на табелата во првенството на Италија. Сега пред него изби Јакопо Џудети кој на трката на Имола го освои четвртото место и 15 бодови. Утре ќе се вози втората

ТЦР Италија 2020: Аскон победи, Стефановски на шестата позиција

ТЦР Италија 2020: Аскон победи, Стефановски на шестата позиција

Денеска во Имола се возеше трка од ТЦР Италија шампионатот, инаку претпоследна за оваа сезона, во која учествуваше и најдобриот македонски возач Игор Стефановски – Иџе. Трката имаше интересен старт, некаде по третиот круг имаше мешаница на патеката по која дел од учесниците излетаа, а Шпанецот Аскон го искористи моментот и од третата позиција изби

Добра трка и нови бодови за Иџе, сезоната завршува в недела

Добра трка и нови бодови за Иџе, сезоната завршува в недела

Игор Стојановски-Иџе го освои шестото место на претпоследната трка во италијанскиот ТЦР шампионат која вечерва се возеше на патеката во Имола/ Македонскиот возач имаше добра трка и до самиот финиш беше во трка за пласман во топ 5. Иџе освои дополнителни осум поени во генералниот пласман, и со вкупно 60 од само шест трки на кои возеше сезонава, влегува