притисни ентер »

Ужас во Индија: Во поплавите настрадаа најмалку 19 луѓе
Ужас во Индија: Во поплавите настрадаа најмалку 19 луѓе

Ужас во Индија: Во поплавите настрадаа најмалку 19 луѓе

Најмалку 19 лица загинаа во поплавите во јужна Индија откако обилните дождови предизвикаа излевање на реките, погодувајќи градови и села. Десетици луѓе се водат како исчезнати, и се стравува дека бројот на жртвите може дополнително да се зголеми, пишува Би -Би -Си. Индиската армија се приклучи на напорите за спасување и хеликоптери се користат за превоз

Големо невреме ја погоди Индија: Во поплавите настрадаа најмалку 19 луѓе

Големо невреме ја погоди Индија: Во поплавите настрадаа најмалку 19 луѓе

Големо невреме ја погоди Индија: Во поплавите настрадаа најмалку 19 луѓе Најмалку 19 лица загинаа во поплавите во јужна Индија откако обилните дождови предизвикаа излевање на реките, погодувајќи градови и села. Десетици луѓе се водат како исчезнати, и се стравува дека бројот на жртвите може дополнително да се зголеми, пишува Би -Би -Си. Индиската армија

Тешко невреме ја погоди Индија: Во поплавите настрадаа најмалку 19 луѓе

Тешко невреме ја погоди Индија: Во поплавите настрадаа најмалку 19 луѓе

Тешко невреме ја погоди Индија: Во поплавите настрадаа најмалку 19 луѓе Најмалку 19 лица загинаа во поплавите во јужна Индија откако обилните дождови предизвикаа излевање на реките, погодувајќи градови и села. Десетици луѓе се водат како исчезнати, и се стравува дека бројот на жртвите може дополнително да се зголеми, пишува Би -Би -Си. Индиската армија

Невреме во Индија: Најмалку 10 загинати, 18 исчезнати лица

Невреме во Индија: Најмалку 10 загинати, 18 исчезнати лица

Најмалку 10 лица ги загубија животите во невреме кое ја погоди Индија, а 18 се водат за исчезнати по свлечиште. Вонредна состојба е прогласена во шест окрузи на индиската држава Керала. Евакуирани се најмалку 5.000 лица. Владата поради вонредната состојба одлучи да ја одложи церемонијата на еден од најпознатите светилишта на југот од Индија, планинскиот

Невреме во Индија: Најмалку 10 загинати, 18 исчезнати лица

Невреме во Индија: Најмалку 10 загинати, 18 исчезнати лица

Невреме во Индија: Најмалку 10 загинати, 18 исчезнати лица (ФОТО) Најмалку 10 лица ги загубија животите во невреме кое ја погоди Индија, а 18 се водат за исчезнати по свлечиште. Вонредна состојба е прогласена во шест окрузи на индиската држава Керала. Евакуирани се најмалку 5.000 лица. Владата поради вонредната состојба одлучи да ја одложи церемонијата

Најмалку 10 загинати во невреме во Индија

Најмалку 10 загинати во невреме во Индија

Најмалку 10 лица го загубија животот во бура во југоисточна Индија, во сојузната држава Керала, а 18 лица се водат како исчезнати, објави „Хиндустан тајмс“, повикувајќи се на официјални извори во владата. Вонредна состојба е прогласена во шест области на таа индиска држава. Најтешко погодена е областа Котајам каде 18 луѓе исчезнаа во поројот. Најмалку

Најмалку 10 жртви во обилните дождови во Индија

Најмалку 10 жртви во обилните дождови во Индија

Најмалку десет луѓе загинале во поплавите и одроните на земја во индиската сојузна држава Керала која е погодена од обилните врнежи, пренесуваат во неделата локалните медиуми. Поради врнежите кои предизвикаа големи порои, локалните власти побараа помош од војската во спроведувањето на операциите на спасување на жителите. Покрај десетте загинати, 11