притисни ентер »

Синер разочаран: Не се чувствував добро пред мечот со Медведев
Синер разочаран: Не се чувствував добро пред мечот со Медведев

Синер разочаран: Не се чувствував добро пред мечот со Медведев

Италијанскиот тенисер Јаник Синер беше елиминиран во четвртфиналето на Вимблдон од Русинот Данил Медведев со 2-3 во сетови. Медведев беше подобар со 6-7, 6-4, 7-6, 2-6 и 6-3 со што се пласира во полуфиналето каде што ќе игра против Карлос Алкараз, а Синер во меѓувреме се пожали дека не се чувствувал добро пред дуелот со Русинот. „Имав одредени проблеми,

Синер: Уште од утрото се чувствував многу лошо, разочаран сум

Синер: Уште од утрото се чувствував многу лошо, разочаран сум

Јаник Синер не успеа да се пласира во полуфиналето на Вимблдон. Подобар од светскиот рекет број еден беше Данил Медведев. Синер загуби, но имаше многу здравствени проблеми. На почетокот на третиот сет мораше да побара медицински тајм-аут и да оди во соблекувална поради вртоглавица. „Уште од утрото не се чувствував добро, имав проблеми, па ме стигна замор

Медведев го доби маратонот и го елиминираше Синер од Вимблдон

Медведев го доби маратонот и го елиминираше Синер од Вимблдон

Данил Медведев излезе како победник од маратонската битка со Јаник Синер во четвртфиналето на Вимблдон. Четири часа траеше надмудрување меѓу Русинот и Италијанецот, пресметка во која се играат пет сета и во која на крајот Медведев славеше со 6:7 (7), 6:4, 7:6 (4), 2:6, 6:3. Мечот беше вистински тениски спектакл во кој двајцата асови има свои моменти