притисни ентер »

Коментатор брутално го навреди Вида: Толку е грд што не смее да игра во овој термин, деца гледаат
Коментатор брутално го навреди Вида: Толку е грд што не смее да игра во овој термин, деца гледаат

Коментатор брутално го навреди Вида: Толку е грд што не смее да игра во овој термин, деца гледаат

Холандскиот коментатор Зирд Де Вос ја шокираше јавноста откако брутално го навреди капитенот на Бешикташ, Домагој Вида. На почетокот од натпреварот меѓу Бешикташ и Ајакс, коментаторот неочекувано почна да го навредува Вида. „Вида не смее да игра во овој термин од Лигата на шампионите бидејќи е премногу грд, деца гледаат телевизија. Бешикташ ќе мора

Холандски новинар брутално го навреди Вида: Толку е грд што најчесто не му даваат да игра во овој термин

Холандски новинар брутално го навреди Вида: Толку е грд што најчесто не му даваат да игра во овој термин

Коментаторот од натпреварот Бешикташ-Ајакс, испорачал серија навреди кон играчот на домашниот тим Домагој Вида. Хрватскиот репрезентативец со капитенската летна на раката го предводеше Бешикташ. „Вида е толку грд, поради што најчесто не му дозволувата да игра во овој термин, бидејќи тогаш пред ТВ-екраните има и деца. Бешикташ поради тоа мора да бара

Познат коментатор ја шокираше јавноста: Капитенот на Бешикташ е премногу грд, не смее да игра во ЛШ

Познат коментатор ја шокираше јавноста: Капитенот на Бешикташ е премногу грд, не смее да игра во ЛШ

Ајакс ја продолжи својата доминација во групата Ц во Лигата на шампионите и стигна до пет од пет на вчерашното гостување во Турција, на кое тимот на Тен Хаг го победи Бешикташ со 1:2. Холанѓаните ја оправдаа фаворитската улога и покрај тоа што немаа императив за освојување бодови, но наспроти тоа, во фокусот се наје и една реакција на познатиот холандски

Холандски новинар брутално го навреди Вида: Толку е грд што најчесто не му даваат да игра во овој термин

Холандски новинар брутално го навреди Вида: Толку е грд што најчесто не му даваат да игра во овој термин

Коментаторот од натпреварот Бешикташ-Ајакс, испорачал серија навреди кон играчот на домашниот тим Домагој Вида. Хрватскиот репрезентативец со капитенската летна на раката го предводеше Бешикташ. „Вида е толку грд, поради што најчесто не му дозволувата да игра во овој термин, бидејќи тогаш пред ТВ-екраните има и деца. Бешикташ поради тоа мора да бара

Коментатор го навреди Вида: Толку е грд што не смее да игра кога гледаат деца

Коментатор го навреди Вида: Толку е грд што не смее да игра кога гледаат деца

Сирд де Вос, познатиот холандски телевизиски коментатор, пред почетокот на натпреварот Бешикташ - Ајакс (1:2) во Лигата на шампионите неверојатно го навреди Домагој Вида. Вида е капитен на Бешикташ, па камерата го зумираше на центарот кога разменуваше знамиња со колегата Тадиќ од спротивната страна и ги поздравуваа судиите. URL Тогаш Де Вос рече: „Вида

Холандски коментатор со луд коментар за Домагој Вида

Холандски коментатор со луд коментар за Домагој Вида

Во претпоследното, петто коло од групната фаза на Лига на шампиони Ајакс со пресврт 1-2 славеше во Истанбул против Бешикташ и има 100% учинок со сите 5 победи во групата. Во преносот на мечот во Холандија, тамошниот контроверзен коментатор Сирд Де Вос пред почетокот на мечот за капитенот на Бешикташ, Хрватот Вида рекол: „Вида инаку не смее да игра

Холандски новинар брутално го навреди Вида: Толку е грд што најчесто не му даваат да игра во овој термин

Холандски новинар брутално го навреди Вида: Толку е грд што најчесто не му даваат да игра во овој термин

Коментаторот од натпреварот Бешикташ-Ајакс, испорачал серија навреди кон играчот на домашниот тим Домагој Вида. Хрватскиот репрезентативец со капитенската летна на раката го предводеше Бешикташ. „Вида е толку грд, поради што најчесто не му дозволувата да игра во овој термин, бидејќи тогаш пред ТВ-екраните има и деца. Бешикташ поради тоа мора да бара

Холандски новинар брутално го навреди Вида: Толку е грд што најчесто не му даваат да игра во овој термин

Холандски новинар брутално го навреди Вида: Толку е грд што најчесто не му даваат да игра во овој термин

Коментаторот од натпреварот Бешикташ-Ајакс, испорачал серија навреди кон играчот на домашниот тим Домагој Вида. Хрватскиот репрезентативец со капитенската летна на раката го предводеше Бешикташ. „Вида е толку грд, поради што најчесто не му дозволувата да игра во овој термин, бидејќи тогаш пред ТВ-екраните има и деца. Бешикташ поради тоа мора да бара

Холандски новинар брутално го навреди Вида: Толку е грд што најчесто не му даваат да игра во овој термин

Холандски новинар брутално го навреди Вида: Толку е грд што најчесто не му даваат да игра во овој термин

Коментаторот од натпреварот Бешикташ-Ајакс, испорачал серија навреди кон играчот на домашниот тим Домагој Вида. Хрватскиот репрезентативец со капитенската летна на раката го предводеше Бешикташ. „Вида е толку грд, поради што најчесто не му дозволувата да игра во овој термин, бидејќи тогаш пред ТВ-екраните има и деца. Бешикташ поради тоа мора да бара