притисни ентер »

„Mercedes-AMG“ претстави два нови „Coupe SUV“
„Mercedes-AMG“ претстави два нови „Coupe SUV“

„Mercedes-AMG“ претстави два нови „Coupe SUV“

Германскиот производител „Mercedes-Benz“ ја продолжува својата офанзива во спортските кросовери, претставувајќи ги „Coupe“ верзиите на втората генерација на „GLC“ кои дебитираа на почетокот на оваа година. Двата автомобили се модифицирани од „AMG“ за да добијат формат на наведнат покрив кој го нагласува нивниот карактер. Интересно, верзијата „GLC63

Mercedes го претстави новиот AMG GLC Coupe

Mercedes го претстави новиот AMG GLC Coupe

Mercedes ги претстави новите перформансни AMG GLC Coupe верзии како алтернатива на стандардниот AMG GLC SUV Откако ги претстави AMG GLC 43 и 63 S E Performance во SUV издание, Mercedes ги откри и купе варијантите на овие изданија со високи перформанси. Тандемот AMG GLC Coupe ги замени своите шест и осум цилиндрични мотори во старите модели 43 и 63