притисни ентер »

Му нема рамен: Кај и да се појави ги соборува сопствените рекорди!
Му нема рамен: Кај и да се појави ги соборува сопствените рекорди!

Му нема рамен: Кај и да се појави ги соборува сопствените рекорди!

Шведскиот атлетичар Арманд Дуплантис на завршниот митинг во Дијамантската лига во Јуџин прескокна неверојани 6,23 метри со што постави нов светски рекорд во скок со стап. Дуплантис го подобри за еден сантиметар својот претходен рекорд, кој го постави во февруари во Клермон. Тој по седми пат го собори светскиот рекорд. Второто место го зазеде Филипинецот

Дуплантис повторно го подобри светскиот рекорд во скок со стап

Дуплантис повторно го подобри светскиот рекорд во скок со стап

Швеѓанецот Арманд Дуплантис постави нов рекорд во скок со стап. Тој во завршниот натпревар од Дијамантската лига одржан во Јуџин, САД, прескокна 6,23 метри. Дуплантис седум пати по ред го подобрува светскиот рекорд, секогаш за по еден сантиметар.Претходниот светски рекорд изнесуваше 6,22 метри и беше поставен во февруари во Франција. Прв пат Дулантис

Дуплантис повторно го подобри светскиот рекорд во скок со стап

Дуплантис повторно го подобри светскиот рекорд во скок со стап

Дуплантис седум пати по ред го подобрува светскиот рекорд, секогаш за по еден сантиметар.Претходниот светски рекорд изнесуваше 6,22 метри и беше поставен во февруари во  Франција. Прв пат Дулантис стана светски рекордер во 2020 година прескокнувајќи 6,17 метри во полски Торун. Швеѓанецот е актуелен олимписки шампион, двократен светски првак и во моментов

Дуплантис повторно го подобри светскиот рекорд во скок со стап

Дуплантис повторно го подобри светскиот рекорд во скок со стап

Швеѓанецот Арманд Дуплантис постави нов рекорд во скок со стап. Тој во завршниот натпревар од Дијамантската лига одржан во Јуџин, САД, прескокна 6,23 метри. Дуплантис седум пати по ред го подобрува светскиот рекорд, секогаш за по еден сантиметар.Претходниот светски рекорд изнесуваше 6,22 метри и беше поставен во февруари во  Франција. Прв пат Дулантис

Дуплантис повторно го подобри светскиот рекорд во скок со стап

Дуплантис повторно го подобри светскиот рекорд во скок со стап

Швеѓанецот Арманд Дуплантис постави нов рекорд во скок со стап. Тој во завршниот натпревар од Дијамантската лига одржан во Јуџин, САД, прескокна 6,23 метри. Дуплантис седум пати по ред го подобрува светскиот рекорд, секогаш за по еден сантиметар.Претходниот светски рекорд изнесуваше 6,22 метри и беше поставен во февруари во  Франција. Прв пат Дулантис

Дуплантис постави нов светски рекорд во скок со стап

Дуплантис постави нов светски рекорд во скок со стап

Шведската атлетска ѕвезда, Арманд Дуплантис продолжува да ги поместува границите во дисциплината скок со стап, повторно постави светски рекорд, тоа го направи во финалето на Дијамантската лига во Јужин. Дуплантис скокна 6,23 метри и постави нов светски рекорд. Оваа височина доаѓа по една година кога тогаш шведскиот атлетичар постави рекорд, сега веќе

Нов светски рекорд на неверојатниот Дуплантис

Нов светски рекорд на неверојатниот Дуплантис

Шведскиот атлетичар Арманд Дуплантис испиша нова страница од историјата во дисциплината скок со стап на финалето на Дијамантската лига во Јуџин, САД. Актуелниот светски рекордер го подобри својот најдобар резултат во кариерата и сега е сопственик на новиот рекорд, 6,23 метри. Тој лани на истото место, во сала, прескокна 6,22 метри. Тој при првиот обид

Нов светски рекорд на неверојатниот Дуплантис

Нов светски рекорд на неверојатниот Дуплантис

Шведскиот атлетичар Арманд Дуплантис испиша нова страница од историјата во дисциплината скок со стап на финалето на Дијамантската лига во Јуџин, САД. Актуелниот светски рекордер го подобри својот најдобар резултат во кариерата и сега е сопственик на новиот рекорд, 6,23 метри. Тој лани на истото место, во сала, прескокна 6,22 метри. Тој при првиот обид

Скок за историја на неверојатниот Дуплантис кој постави нов светски рекорд

Скок за историја на неверојатниот Дуплантис кој постави нов светски рекорд

Шведскиот атлетичар Арманд Дуплантис не е од оваа планета. Во дисциплината скок со стап скокна 6,23. Седми пат го соборува сопствениот рекорд. На Дијамантската лига во Орегон, Арманд Дуплантис испишна нова страница и со своето најново остварување ги воодушеви навивачите. 23 годишниот шведски атлетичар скокна со стап и постави историски резултат од

Дуплантис повторно го подобри светскиот рекорд во скок со стап

Дуплантис повторно го подобри светскиот рекорд во скок со стап

Швеѓанецот Арманд Дуплантис постави нов рекорд во скок со стап. Тој во завршниот натпревар од Дијамантската лига одржан во Јуџин, САД, прескокна 6,23 метри. Дуплантис седум пати по ред го подобрува светскиот рекорд, секогаш за по еден сантиметар.Претходниот светски рекорд изнесуваше 6,22 метри и беше поставен во февруари во  Франција. Прв пат Дулантис