притисни ентер »

Кошаркарските прволигаши и Наумовски на состанок в среда
Кошаркарските прволигаши и Наумовски на состанок в среда

Кошаркарските прволигаши и Наумовски на состанок в среда

Состанокот на Здружението на прволигаши кој го побара актуелниот коашаркарски шампион, Работнички, а на кој ќе присустува и претседателот на МКФ, Петар Наумовски ќе се одржи в среда. Работнички испрати барање за итен состанок на кој би се разговарало за актуелните кошаркарски проблеми. Веќе в среда, Работничкии има натпревар на домашен терен, а во

Војната продолжува: МКФ му забрани на Работнички да игра во Градски парк!

Војната продолжува: МКФ му забрани на Работнички да игра во Градски парк!

Актуелниот првак, а од вчера и победник во Купот, екипата на Работнички доби дефинитивна забрана за играње на домашните средби во Градски парк, согласно на одлуката на УО на МКФ од почетокот на сезоната. Центарци денеска добиле допис од Куќата на кошарката со известување дека мора да пријават нова сала за средбите од Суперлигата, бидејќи нивниот дом

Не се знае каде ќе игра Работнички како домаќин во Суперлигата

Не се знае каде ќе игра Работнички како домаќин во Суперлигата

Освојувачот на Купот на Македонија и актуелен шампион ќе мора да бара нов дом за натпреварите од завршницата на домашното кошаркарско првенство. МКФ објави дека е направена инспекција на салата во Градски парк и е утврдено дека не ги исполнува стандардите за одигрување натпревари од Суперлигата. Освен дописот до клубот, потврда за тоа е и делегирањето

Во среда закажан итен состанок на Здружението на прволигашите, Работнички и Наумоски

Во среда закажан итен состанок на Здружението на прволигашите, Работнички и Наумоски

Хаос во кошарката! Куп викендот помина, а проблемите останаа. МКФ ги остави за да ги решава денеска, но и натаму се нема огласено по обвинувањата од страната на тимот од „Градски парк“, но целосна завршница ќе добиеме за два дена. На барање на Работнички е закажана средба на Здружението на прволигашите, на која ќе присуствува првиот човек на МКФ, Петар

Работнички бара итна средба на прволигашите, ќе може ли да игра во „Градски парк“

Работнички бара итна средба на прволигашите, ќе може ли да игра во „Градски парк“

Страстите во македонската кошарка дополнително ќе се разгорат откако Работнички денеска и официјално побара од МКФ да биде што поскоро свикан состанок на Здружението на прволигаши за да биде дискутирано за новонастанатата ситуација. Една од дилемите сигурно ќе биде децидно почитување на одлуките на Управниот Одбор донесени пред околу половина година,