притисни ентер »

Ѓоковиќ тренира во Монте Карло, дали ова е неговиот нов тренер?
Ѓоковиќ тренира во Монте Карло, дали ова е неговиот нов тренер?

Ѓоковиќ тренира во Монте Карло, дали ова е неговиот нов тренер?

По заминувањето на Горан Иванишевиќ сè почесто се поставува прашањето кој ќе биде тренер на Новак Ѓоковиќ. Неодамна најуспешниот тенисер во историјата Џими Конорс изјави дека нема да има ништо против да биде на чело на стручниот штаб на Ѓоковиќ и дека тоа би му претставувало голема чест. Ѓоковиќ моментално се наоѓа во Монте Карло, каде следната недела

НАЈТРОФЕЈНИОТ ТЕНИСЕР САКА ДА МУ БИДЕ ТРЕНЕР НА ЃОКОВИЌ Дали уште една легенда влегува во опција?

НАЈТРОФЕЈНИОТ ТЕНИСЕР САКА ДА МУ БИДЕ ТРЕНЕР НА ЃОКОВИЌ Дали уште една легенда влегува во опција?

Поранешниот тенисер број еден во светот и најтрофеен играч во историјата по бројот на освоени титули, Џими Конорс, проговори за раскинувањето на соработката меѓу Новак Ѓоковиќ и Горан Иванишевиќ и изрази заинтересираност тој да му биде нов тренер на српскиот тенисер. Во својот подкаст „The Connors Advantage“, во кој е водител заедо со синот Брет, легендарниот

Конорс се понуди да биде тренер на Ѓоковиќ

Конорс се понуди да биде тренер на Ѓоковиќ

Поранешниот американски тенисер Џими Конорс се понуди да биде тренер на Новак Ѓоковиќ, откако Србинот ја прекина соработката со Горан Иванишевиќ. Конорс во подкаст кај син му Брет кажа дека со задоволство би соработувал со најдобриот тенисер во светот. „Кој не би сакал да биде тренер на Ѓоковиќ? Доколку ми се даде таква шанса, ќе бидам почестен. Новак

Најтрофејниот тенисер на сите времиња се нуди да му биде тренер на Ѓоковиќ!

Најтрофејниот тенисер на сите времиња се нуди да му биде тренер на Ѓоковиќ!

Легендарниот американски тенисер, Џими Конорс (71 година), му се понуди на Новак Ѓоковиќ да биде негов нов тренер по прекинот на соработката со Горан Иванишевиќ. Ова поранешната ѕвезда го изјави во подкаст кај неговиот син Брет, признавајќи дека со задоволство би соработувал со српскиот тенисер, секако доколку тој го сака тоа. „Кој не би сакал да му

Најтрофејниот тенисер во историјата се нуди да го тренира Новак Ѓоковиќ

Најтрофејниот тенисер во историјата се нуди да го тренира Новак Ѓоковиќ

Поранешниот американски тенисер, Џими Конорс, кој со 109 триумфи на АТП турнирите е најтрофеен тенисер во историјата, би сакал да му биде тренер на Новак Ѓоковиќ, пренесе Спортманија.мк. Конорс во својот поткаст ја прокоментира разделбата на Новак со тренерот Горан Иванишевиќ и потоа изјави дека нема ништо против да му биде тренер на Ѓоковиќ. „Добро

Најтрофејниот тенисер на сите времиња сака да го тренира Ѓоковиќ

Најтрофејниот тенисер на сите времиња сака да го тренира Ѓоковиќ

10 Во последните неколку дена главна вест во светот на тенисот е разделбата на Новак Ѓоковиќ со својот тренер Горан Иванишевиќ. Во својот подкаст на оваа тема зборуваше легендарниот Џими Конорс, човекот кој освои 109 АТП турнири, од кои осум грен слеми, најмногу во историјата. „Добро е понекогаш да се размрдаат работите, но веќе не е забавно, дали

Најтрофејниот тенисер во историјата се нуди да го тренира Новак

Најтрофејниот тенисер во историјата се нуди да го тренира Новак

Поранешниот американски тенисер, Џими Конорс, кој со 109 триумфи на АТП турнирите е најтрофеен тенисер во историјата, би сакал да му биде тренер на Новак Ѓоковиќ. Конорс во својот поткаст ја прокоментира разделбата на Новак со тренерот Горан Иванишевиќ и потоа изјави дека нема ништо против да му биде тренер на Ѓоковиќ. „Добро е понекогаш да се размрдаат

Жена може да биде нов тренер на Ѓоковиќ?!

Жена може да биде нов тренер на Ѓоковиќ?!

Веќе неколку дена се шпекулира кој би можел да биде нов тренер на Новак Ѓоковиќ, а сега во српските медиуми се појави сензационална најава. Наводно, две жени се во „битка“ за пополнување на таа позиција, а популарниот Ноле би можел да бира меѓу Амели Морезмо и Кончита Мартинез , пишува српски „Курир“. Се наведува дека причината за ваква одлука е што

Човекот кој што освои 109 АТП титули сака да му биде тренер на Ѓоковиќ!

Човекот кој што освои 109 АТП титули сака да му биде тренер на Ѓоковиќ!

Откако ја раскина соработката со Горан Иванишевиќ, најдобриот тенисер во историјата, Новак Ѓоковиќ, засега тренира со Ненад Зимоњиќ. Се разбира дека е голем предизвик да се биде тренер на Новак, сега сите се “местат“ што се вели, па така и еден Џими Конорс (71), легендарниот некогашен тенисер кој освои 109 АТП турнири и важи за еден од најтрофејните

Ѓоковиќ подготвува спектакуларен потег со жена за свој нов тренер!?

Ѓоковиќ подготвува спектакуларен потег со жена за свој нов тренер!?

Веднаш по разделбата на Новак Ѓоковиќ со досегашниот свој тренер Горан Иванишевиќ во светот стартуваа шпекулациите околу неговиот заменик. Или, заменичка!? Иако во прв момент можеби звучи нереално, но две дами – Амели Морезмо и Кончита Мартинез, се спомнуваат како први фаворитки за нов тренер на Новак Ѓоковиќ. Овие две легендарни тенисерки по крајот