притисни ентер »

Дончиќ следната година би можел да го потпише најголемиот договор во историјата на НБА
Дончиќ следната година би можел да го потпише најголемиот договор во историјата на НБА

Дончиќ следната година би можел да го потпише најголемиот договор во историјата на НБА

Лука Дончиќ е во конкуренција за најголемиот договор во историјата на НБА. Суперѕвездата на Далас ќе има право да потпише петгодишен супермаксимален договор вреден 346 милиони долари во 2025 година. Ова ќе биде најголемиот договор во историјата на НБА. Дончиќ во тековната регуларна сезона ги одигра потребните 65 натпревари, што му дава право да биде

Дончиќ може да потпише рекорден договор вреден 346 милиони долари

Дончиќ може да потпише рекорден договор вреден 346 милиони долари

Суперѕвездата на Далас Маверикс, Лука Дончиќ ќе има право да потпише нов рекорд вреден договор во НБА од 346 милиони долари од следното лето. Словенецот веќе го исполни бараниот критериум од 65 одиграни натпревари оваа кампања и веќе може да биде избран во Ол-стар тимот, а доколку тоа се случи, бекот ќе има можност да стане најплатениот кошаркар во

Лука Дончиќ го добива најголемиот договор во историјата на НБА!

Лука Дончиќ го добива најголемиот договор во историјата на НБА!

EPA-EFE/ETIENNE LAURENT Лука Дончиќ има одлична сезона во дресот на Далас Маверикс. Словенечкиот репрезентативец на дуелот против Хјустон постигна 47 поени и беше најзаслужен за победата на својот тим, а придодаде и 12 скока и седум асистенции. Несомнено е дека со учинокот во оваа сезона е меѓу петте најдобри во НБА лигата, па со тоа се квалификува

Дончиќ може да потпише рекорден договор вреден 346 милиони долари

Дончиќ може да потпише рекорден договор вреден 346 милиони долари

Суперѕвездата на Далас Маверикс, Лука Дончиќ ќе има право да потпише нов рекорд вреден договор во НБА од 346 милиони долари од следното лето. Словенецот веќе го исполни бараниот критериум од 65 одиграни натпревари оваа кампања и веќе може да биде избран во Ол-стар тимот, а доколку тоа се случи, бекот ќе има можност да стане најплатениот кошаркар во

Следното лето Дончиќ ќе стане најплатениот кошаркар во НБА лигата

Следното лето Дончиќ ќе стане најплатениот кошаркар во НБА лигата

Една од најголемите ѕвезди во НБА лигата во моментов, Лука Дончиќ ќе има право да потпише нов рекордно вреден договор со Далас од 346 милиони долари, почнувајќи од следното лето. Словенецот веќе го исполни бараниот критериум од 65 одиграни натпревари оваа сезона и веќе може да биде избран во Ол-стар тимот, а доколку тоа се случи, тој ќе има можност

Словенечката супер-ѕвезда добива најбогат договор историјата на НБА

Словенечката супер-ѕвезда добива најбогат договор историјата на НБА

Првата ѕвезда на Далас Маверикс, словенечкиот плејмејкер Лука Дончиќ, во 2025 година може да го потпише најголемиот договор во историјата на НБА лигата. Словенецот ги исполнува сите услови и може да добие соработка на пет години вредна 346 милиони долари. Максимален договор во НБА може да се потпише по најмалку седум сезони во најсилната кошаркарска

Дончиќ следната година би можел да го потпише најголемиот договор во историјата на НБА

Дончиќ следната година би можел да го потпише најголемиот договор во историјата на НБА

Лука Дончиќ е во конкуренција за најголемиот договор во историјата на НБА. Суперѕвездата на Далас ќе има право да потпише петгодишен супермаксимален договор вреден 346 милиони долари во 2025 година. Ова ќе биде најголемиот договор во историјата на НБА. Дончиќ во тековната регуларна сезона ги одигра потребните 65 натпревари, што му дава право да биде

ДОНЧИЌ ЌЕ СТАНЕ НАЈПЛАТЕН ИГРАЧ ВО НБА Еве колку тежи новиот договор на Словенецот со Далас

ДОНЧИЌ ЌЕ СТАНЕ НАЈПЛАТЕН ИГРАЧ ВО НБА Еве колку тежи новиот договор на Словенецот со Далас

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ следното лето ќе потпише нов петгодишен договор со Далас вреден 346 милиони долари и ќе стане првиот играч во историјата со плата од 70 милиони по сезона, пренесува ESPN. Според информациите, Дончиќ моментално одработува седумгодишен договор вреден 40 милиони по сезона, а ги исполнил сите потребни предуслови за продолжување

Дончиќ идната година би можел да го потпише најголемиот договор во историјата на НБА

Дончиќ идната година би можел да го потпише најголемиот договор во историјата на НБА

63 Споделувања Share Tweet Ова ќе биде најголемиот договор во историјата на НБА. Дончиќ во тековната регуларна сезона ги одигра потребните 65 натпревари, што му дава право да биде прогласен за МВП и да биде вклучен во првата петорка. Откако ќе влезе во една од првите пет, тој ќе ги исполни супермакс критериумите. Словенецот не може да потпише продолжување

Дончиќ следната година би можел да го потпише најголемиот договор во историјата на НБА

Дончиќ следната година би можел да го потпише најголемиот договор во историјата на НБА

Ова ќе биде најголемиот договор во историјата на НБА. Дончиќ во тековната регуларна сезона ги одигра потребните 65 натпревари, што му дава право да биде прогласен за МВП и да биде вклучен во првата петорка. Откако ќе влезе во една од првите пет, тој ќе ги исполни супермакс критериумите. Словенецот не може да потпише продолжување до 2025 година, бидејќи