притисни ентер »

Прв успех на Македонците на ЛОИ - се сликаа со Ѓоковиќ!
Прв успех на Македонците на ЛОИ - се сликаа со Ѓоковиќ!

Прв успех на Македонците на ЛОИ - се сликаа со Ѓоковиќ!

Како што се наближува официјалниот почеток на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио (23 јули-8 август), така олимпиското село сѐ повеќе се полни со спортисти од целиот свет, меѓу кои има и големи ѕвезди од калибарот на Новак Ѓоковиќ, кој е во центарот на вниманието каде и да се појави. Меѓу тие што успеаја да дојдат до најдобриот светски тенисер беа

Костовски: Поддршка за Деки и Македонија од врвниот светски тенисер Ѓоковиќ

Костовски: Поддршка за Деки и Македонија од врвниот светски тенисер Ѓоковиќ

Си посакавме златни медали со Новак. Поддршка за Деки и Македонија од врвниот светски спортски АС, напиша Дарко Костовски на Фејсбук. Во неговиот статус стои: Инаку, најдобриот македонски таеквондист и знаменосец на Македонија на игрите во Токио, Дејан Георгиевски ќе се соочи со светски шампион. Тој на ждрепката за олимпискиот турнир во категоријата

Дејан Георгиевски против светскиот шампион на стартот на ОИ

Дејан Георгиевски против светскиот шампион на стартот на ОИ

Македонскиот претставник на Олимписките игри во Токио во таекводно, и воедно знаменосецот на нашата делегација на овие игри, Дејан Георгиевски немаше среќа во ждрепката. Тој на стартот на турнирот на 27 јули, ќе се сретне со актуелниот светски шампион Рафаел Алба од Куба. Противникот е фаворит на хартија но ние веруваме дека Георгиевски ќе најде во

ФОТО | Костовски: Си посакавме златни медали со Новак

ФОТО | Костовски: Си посакавме златни медали со Новак

ФОТО | Костовски: Си посакавме златни медали со Новак Слободен печат Пред 10 минути Фото: facebook.com/darko.kostovski.543 Дејан Георгиевски кој ќе го претставува македонското таеквондо на Летните олимписки игри посакува од Токио да се врати со медал. Тоа го потврди и неговиот тренер Дарко Костовски кој денеска преку социјалните мрежи објави една интересна

ФОТО | Костовски: Со посакавме златни медали со Новак

ФОТО | Костовски: Со посакавме златни медали со Новак

ФОТО | Костовски: Со посакавме златни медали со Новак Слободен печат Пред 2 минути Фото: facebook.com/darko.kostovski.543 Дејан Георгиевски кој ќе го претставува македонското таеквондо на Летните олимписки игри посакува од Токио да се врати со медал. Тоа го потврди и неговиот тренер Дарко Костовски кој денеска преку социјалните мрежи објави една интересна

Костовски: Георгиевски размислува за медал на ЛОИ

Костовски: Георгиевски размислува за медал на ЛОИ

Дејан Георгиевски е седми фаворит за златниот медал во категоријата 80+ во Таеквондо на Летните олимписки игри во Токио, но немаше среќа на ждрепката, која одреди прв ривал да му биде светскиот првак Рафаел Алба од Куба. Неговиот тренер Дарко Костовски ја пренесува атмосферата од Токио во нашиот тим и уверува дека Георгиевски се подготвува со само

Георгиевски против светскиот шампион на стартот на ЛОИ во Токио

Георгиевски против светскиот шампион на стартот на ЛОИ во Токио

Најдобриот македонските таеквондист и знаменосец на Македонија на игрите во Токио, Дејан Георгиевски немаше среќа во ждрепката за олимпискиот турнир во категоријата до 80 килограми. Имено Георгиевски во првото коло ќе се сретне со актуелниот светски шампион, Рафаел Алба од Куба. Првата борба на Георгиевски на игрите во Токио е на 27. јули во 03 часот

Нашиот најголем адут за медал во Токио немаше среќа на ждрепката

Нашиот најголем адут за медал во Токио немаше среќа на ждрепката

Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски, чие ексклузивно интервју со „Спортклуб“ можете да го погледнете ТУКА , немаше среќа во ждрепката за првото коло на Олимпијадата во Токио. Георгиевски во категоријата до 80 килограми уште во првото коло ќе се соочи со Рафаел Алба од Куба, кој е двоен светски првак. Дуелот меѓу Георгиевски и Алба ќе се одржи

Дејан Георгиевски против светскиот шампион на стартот на ОИ

Дејан Георгиевски против светскиот шампион на стартот на ОИ

Македонскиот претставник на Олимписките игри во Токио во таекводно, и воедно знаменосецот на нашата делегација на овие игри, Дејан Георгиевски немаше среќа во ждрепката. Тој на стартот на турнирот на 27 јули, ќе се сретне со актуелниот светски шампион Рафаел Алба од Куба. Противникот е фаворит на хартија но ние веруваме дека Георгиевски ќе најде во

Костовски: Си посакавме златни медали со Новак- поддршка за Деки и Македонија од врвниот светски спортски АС

Костовски: Си посакавме златни медали со Новак- поддршка за Деки и Македонија од врвниот светски спортски АС

Си посакавме златни медали со Новак. Поддршка за Деки и Македонија од врвниот светски спортски АС, напиша Дарко Костовски на Фејсбук. Инаку, најдобриот македонски таеквондист и знаменосец на Македонија на игрите во Токио, Дејан Георгиевски ќе се соочи со светски шампион. Тој на ждрепката за олимпискиот турнир во категоријата до 80 килограмиго извлече