притисни ентер »

34 починати Во последните 24 часа, 193 нови позитивни на КОВИД-19

34 починати Во последните 24 часа, 193 нови позитивни на КОВИД-19

Во последните 24 часа се направени 1.192 тестирања, а регистрирани се 193 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 110 -Прилеп 16 -Кавадарци 15 -Куманово 12 -Штип 9 -Тетово 7 -Кочани и Кичево по 4 -Велес 3 -Битола, Струга и Дебар по 2 -Охрид, Струмица, Неготино, Гевгелија, Свети Николе, Валандово и Македонски Брод по 1 Пријавени се вкупно 34 починати лица:

Денес починаа 34 лица од корона вирус во Македонија

Денес починаа 34 лица од корона вирус во Македонија

Во последните 24 часа се направени 1.192 тестирања, а регистрирани се 193 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 110, Прилеп – 16, Кавадарци – 15, Куманово – 12, Штип -9, Тетово – 7, Кочани и Кичево – по 4, Велес – 3, Битола, Струга и Дебар – по 2, Охрид, Струмица, Неготино, Гевгелија, Свети Николе, Валандово и Македонски Брод – по 1. Регистрирани се

193 нови случаи на Ковид 19 – починати 34 лица

193 нови случаи на Ковид 19 – починати 34 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.192 тестирања, а регистрирани се 193 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 110, Прилеп – 16, Кавадарци – 15, Куманово – 12, Штип -9, Тетово – 7, Кочани и Кичево – по 4, Велес – 3, Битола, Струга и Дебар – по 2, Охрид, Струмица,

Филипче вечерва: Pегистрирани се 193 нови случаи на коронавирусот

Филипче вечерва: Pегистрирани се 193 нови случаи на коронавирусот

Вечерва министерот за Здравство на својата страница напиша: Во последните 24 часа се направени 1.192 тестирања, а регистрирани се 193 нови случаи на КОB ИД-19 во: Скопје 110 -Прилеп 16 -Кавадарци 15 -Куманово 12 -Штип 9 -Тетово 7 -Кочани и Кичево по 4 -Велес 3-Битола, Струга и Дебар по 2 -Охрид, Струмица, Неготино, Гевгелија, Свети Николе, Валандово

Ковид-статистика: 193 новозаразени, но и 34 починати

Ковид-статистика: 193 новозаразени, но и 34 починати

Триесет и четири лица починаа во изминатите 24 часа како последица од ковид, додека од речиси 1.200 тестирања регистрирани се 193 новозаразени. Од починатите најмногу – 15 од Скопје (54г, 56г , 60г, 60г, 63г, 63г ,67г, 67г 68г, 69г, 69г, 71г, 76г, 76г и 80г), 5 лица од Прилеп (62г, 64г, 70г, 85г и 87г), по 2 починати лица од Куманово ( 74г и 83г),

Ковид-статистика: 193 новозаразени, но дури 34 починати

Ковид-статистика: 193 новозаразени, но дури 34 починати

Триесет и четири лица починаа во изминатите 24 часа како последица од ковид, додека од речиси 1.200 тестирања регистрирани се 193 новозаразени. Од починатите најмногу – 15 од Скопје (54г, 56г , 60г, 60г, 63г, 63г ,67г, 67г 68г, 69г, 69г, 71г, 76г, 76г и 80г), 5 лица од Прилеп (62г, 64г, 70г, 85г и 87г), по 2 починати лица од Куманово ( 74г и 83г),

Нови 193 заразени од Ковид-19, починаа 34 лица

Нови 193 заразени од Ковид-19, починаа 34 лица

Од Министерството за здравство информираат дека во последните 24 часа се направени 1.192 тестирања, а регистрирани се 193 нови случаи на Ковид-19 во Скопје – 110, Прилеп – 16, Кавадарци – 15, Куманово – 12, Штип -9, Тетово – 7, Кочани и Кичево по 4, Велес – 3, Битола, Струга и Дебар по 2 и по еден во Охрид, Струмица, Неготино, Гевгелија, Свети Николе,

34 починати и 193 новозаразени до Ковид-19

34 починати и 193 новозаразени до Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1.192 тестирања, а регистрирани се 193 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 110, Прилеп – 16, Кавадарци – 15, Куманово – 12, Штип -9, Тетово – 7, Кочани и Кичево – по 4, Велес – 3, Битола, Струга и Дебар – по 2, Охрид, Струмица, Неготино, Гевгелија, Свети Николе, Валандово и Македонски Брод – по 1. Регистрирани се

Нови 34 починати од  ковид-19

Нови 34 починати од ковид-19

Во изминативе 24 часа од последици од коронавирусот починале 34 пациенти од кои 15 се од Скопје. Најмладиот починат пациент бил на возраст од 42 години, додека најстариот имал 80 години. Бројот на новите случаи на заразени со ковид-19 изнесува 193 од вкупно 1192 направени тестови. Најголем број на новозаразени се евидентирани во Скопје -110, потоа