притисни ентер »

Отворен првиот Gucci ресторан во Америка
Отворен првиот Gucci ресторан во Америка

Отворен првиот Gucci ресторан во Америка

Опремени со Gucci тапети, детали и прибор за јадење… Својот прв ресторан модната куќа го отвори во САД, поточно Лос Анџелес. Најбитно од се е дека кујната на овој познат ресторан е „опремена” со врвниот шеф Масимо Ботура, кој има Michelin ѕвезди. На менито на ресторанот се најдоа и познатите тортелини на Масимо, како и хамбургерот Емилија. Храната