притисни ентер »

Неверојатниот Зверев со неверојатен поен го реши Надал
Неверојатниот Зверев со неверојатен поен го реши Надал

Неверојатниот Зверев со неверојатен поен го реши Надал

Германецот Александер Зверев за 85 минути го победи Рафаел Надал со 2-0, по сетови, 6-2 и 64 за прва победа на завршниот турнир во Лондон. Зверев играше доминатно, диктираше темпо, еден од поените ќе конкурира за најубав на турнирот во Лондон. ВИДЕО: PEAK ALEXANDER ZVEREV! This might just be shot of the tournament 🤯 🎥: @TennisTV | @AlexZverev | #NittoATPFinals