притисни ентер »

Доаѓа електричниот караван на Volkswagen
Доаѓа електричниот караван на Volkswagen

Доаѓа електричниот караван на Volkswagen

Германски Volkswagen на 19-ти ноември во Лос Анџелес ќе го претстави вториот член на своето електрично ID семејство. Станува збор за караван со пет врати под ознака Space Vizzion кој во VW го гледаат како кросовер со можности за продолжена лимузина. Како и останатите ID концепти, Space Vizzion е базиран на Modular Electric Drive Matrix платформа, а

EЛEКТPИЧEН КAРAВAН ОД ФOЛКCВAГEН: Kрoсoвeр со мoжнocти од прoдoлжeнa лимузинa

EЛEКТPИЧEН КAРAВAН ОД ФOЛКCВAГEН: Kрoсoвeр со мoжнocти од прoдoлжeнa лимузинa

Германскиот Фолксваген на 19 ноември во Лос Анџелес ќе го претстави вториот член од своето eлeктричнo „ID“ семејство. Се работи за караван со пет врати по ознаката „Space Vizzion“ кој од Фолксваген го гледаат како кросовер со можности од продолжена лимузина. Од Фолксваген тврдат дека овој модел ќе има автономија од скоро 500 километри. Освен скицата

Електричен VW ID. Space Vizzion

Електричен VW ID. Space Vizzion

Во кусо соопштение Volkswagen навел дека на 19 ноември тековната 2019 година ќе претстави  електричен концепт на автомобил од својата ID серија, а возилото го носи името ID. Space Vizzion… За с амиот автомобил засега нема многу информации, но најавено е дека ќе биде промовиран во Petersen Automotive Mузејот, за време на Building an Electric Future

Електричен караван од Фолксваген

Електричен караван од Фолксваген

Се работи за каравам со пет врати по ознаката „Space Vizzion“ кој од Фолксваген го гледаат како кросовер со можности од продолжена лимузина. Од Фолксваген тврдат дека овој модел ќе има автономија од скоро 500 километри. Освен скицата со дизајнерските линии, од Фолксваген покажаа и како ќе изгледа ентериерот, во кој се истакнуваат дигиталната контролна

VW ќе го покаже седмиот член на семејството ID во Лос Анџелес

VW ќе го покаже седмиот член на семејството ID во Лос Анџелес

VW потврди дека носи нов електричен концепт на Саемот за автомобили во Лос Анџелес, наречен ID Space Vizzion Новиот концепт на компанијата е наречен ID Space Vizzion и е опишан како „кросовер на утрешниот ден“, автомобил што комбинира „аеродинамички карактеристики на Gran Turismo со пространоста на SUV модел“. Ова е прилично фенси начин да се опише

ID. SPACE VIZZION најавува привлечно електрично комби кое ќе пристигне во 2021 година

ID. SPACE VIZZION најавува привлечно електрично комби кое ќе пристигне во 2021 година

Како и останатите претставени или најавени ID. претставници, SPACE VIZZION ќе биде поставен на MEB платформата, а батеријата ќе му овозможува автономија од 590 километри со едно полнење Првичната куса најава на Volkswagen за премиера на нов концепт од ID. семејството на Саемот во Лос Анџелес, сега е потврдена со првите рендер фотографии кои ги објави