притисни ентер »

Барса не дозволува изненадување, се врати на врвот во Групата А
Барса не дозволува изненадување, се врати на врвот во Групата А

Барса не дозволува изненадување, се врати на врвот во Групата А

Екипата на Алборг која долго беше во предност во Групата А во Лигата на шампионите претрпе нов пораз овој пат на домашен терен од составот на Барселона на домашен терен со 30:34. Гостите покажаа многу повеќе на теренот и сосема очекувано обезбедија два бода од овој дуел така што сè мина во знакот на очекувањата. Се работеше за интересна средба во која