притисни ентер »

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов
Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

Поранешниот ментор на Јувентус, Макс Алегри изрази подготвеност да го преземе Манчестер Јунајтед. Сепак, според „Газета дело Спорт“, Италијанецот поставил ултиматум на клупското раководство на „црвените ѓаволи“. Од него бара да биде назначен во следните неколку недели. Доколку назначувањето е одложено до декември, тогаш Алегри ќе одбие затоа што смета

Алегри е подготвен да го преземе кормилото на Јунајтед

Алегри е подготвен да го преземе кормилото на Јунајтед

На Манчестер Јунајтед кој од декември 2018 години е предводен од Оле Гунар Солскјер не му „цветаат рози“ сезонава. Тимот од „Олд Трафорд“ моментно е на 12 место на табелата во Премиерлигата, со дури 15 бода помалку од лидерот Ливерпул. Фудбалската јавност на Островот веќе почна да шпекулира со промена на клупата на „црвените ѓаволи“. Како еден од кандидатите

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

Поранешниот ментор на Јувентус, Макс Алегри изрази подготвеност да го преземе Манчестер Јунајтед. Сепак, според „Газета дело Спорт“, Италијанецот поставил ултиматум на клупското раководство на „црвените ѓаволи“. Од него бара да биде назначен во следните неколку недели. Доколку назначувањето е одложено до декември, тогаш Алегри ќе одбие затоа што смета

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

Поранешниот ментор на Јувентус, Макс Алегри изрази подготвеност да го преземе Манчестер Јунајтед. Сепак, според „Газета дело Спорт“, Италијанецот поставил ултиматум на клупското раководство на „црвените ѓаволи“. Од него бара да биде назначен во следните неколку недели. Доколку назначувањето е одложено до декември, тогаш Алегри ќе одбие затоа што смета

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

Поранешниот ментор на Јувентус, Макс Алегри изрази подготвеност да го преземе Манчестер Јунајтед. Сепак, според „Газета дело Спорт“, Италијанецот поставил ултиматум на клупското раководство на „црвените ѓаволи“. Од него бара да биде назначен во следните неколку недели. Доколку назначувањето е одложено до декември, тогаш Алегри ќе одбие затоа што смета

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

Поранешниот ментор на Јувентус, Макс Алегри изрази подготвеност да го преземе Манчестер Јунајтед. Сепак, според „Газета дело Спорт”, Италијанецот поставил ултиматум на клупското раководство на „црвените ѓаволи”. Од него бара да биде назначен во следните неколку недели. Доколку назначувањето е одложено до декември, тогаш Алегри ќе одбие затоа што смета

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

Алегри подготвен да го преземе Јунајтед под еден услов

Поранешниот ментор на Јувентус, Макс Алегри изрази подготвеност да го преземе Манчестер Јунајтед. Сепак, според „Газета дело Спорт“, Италијанецот поставил ултиматум на клупското раководство на „црвените ѓаволи“. Од него бара да биде назначен во следните неколку недели. Доколку назначувањето е одложено до декември, тогаш Алегри ќе одбие затоа што смета

Алегри со „ултиматум“ до Манчестер јунајтед!?

Алегри со „ултиматум“ до Манчестер јунајтед!?

„Црвените ѓаволи“ се во очајна форма, а Оле Гунар Солскер е на работ на отказ поради лошите резултати во досегашниот дел од сезоната. Италијанскиот тренер Масимилијано Алегри му се понудил на Манчестер јунајтед, пренесува „Дејли Мејл“. Тој е заинтересиран за функцијата, но на првите луѓе на клубот од „Олд Трафорд“ им поставил услов дека мора да го

Германец ќе го замени Солскјер во Манчестер Јунајтед?

Германец ќе го замени Солскјер во Манчестер Јунајтед?

Oле Гунар Солскјер е пред отказ во Манчестер Јунајтед. „Црвените ѓаволи“ играат очаен фудбал и тешко е да се верува дека Норвежанецот ќе остане до крајот на својот тригодишен договор на „Олд Трафорд“ кој го потпиша во март овој месец. „Daily Mail“ пишува дека во Јунајтед активно работаат на замена на Солскјер , а таа би требала да биде од Бундеслигата

Солскјер ги обвини ѕвездите дека го минираат, раководството веќе му бара замена

Солскјер ги обвини ѕвездите дека го минираат, раководството веќе му бара замена

Репрезентативната пауза не можеше да дојде во подобар момент за Манчестер Јунајтед. Манчестер Јунајтед можеби го бележи најлошиот старт во новата клупска историја. Поради се што се случува во Јунајтед, на удар се најде Солскјер , најмногу поради тоа што Јунајтед е премногу слаб во нападот. По заминувањето на Лукаку , Јунајтед остана само на Рашфорд