притисни ентер »

Хувентуд и Димитријевиќ паднаа во Тенерифе

Хувентуд и Димитријевиќ паднаа во Тенерифе

Ненад Димитријевиќ и Хувентуд го запишаа вториот пораз во Лига Ендесе. Тимот од Бадалона на гостински терен беше совладан од Тенерифе со 86-82 во доста возбудлив натпревар. Хувентуд добро го отвори мечот, поведе со 4-9, но домаќинот брзо се врати, па по првата четвртина беше 22-22. Тенерифе зеде залет, набрзина поведе со плус 12 (36-24), доминираше

Тенерифе за нијанса подобро од Хувентуд, Димитријевиќ запиша десет поени

Тенерифе за нијанса подобро од Хувентуд, Димитријевиќ запиша десет поени

Македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ одигра 20 минути во поразот на Хувентуд од Тенерифе со 82-86 во шестото коло од шпанската лига. Двете екипи водеа голема борба на теренот, а резултатот по првата четвртина беше 22-22, додека на полувреме изнесуваше 43-43. Тенерифе, сепак, во второто полувреме заигра за нијанса подобро и на крајот избори победа

Димитријевиќ никако да дојде до победа во Тенерифе

Димитријевиќ никако да дојде до победа во Тенерифе

Хувентуд од 2013 година не знае за победа против Тенерифе Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ, заврши со двоцифрен учинок од 10 поени и три асистенции во поразот на Хувентуд од Тенерифе со конечни 86:82. Продолжува низата на екипата од Бадалона на осум последователни гостински порази на Канарските Острови, меч во кој Димитријевиќ за 20

Хувентуд и Димитријевиќ паднаа во Тенерифе

Хувентуд и Димитријевиќ паднаа во Тенерифе

Ненад Димитријевиќ и Хувентуд го запишаа вториот пораз во Лига Ендесе. Тимот од Бадалона на гостински терен беше совладан од Тенерифе со 86-82 во доста возбудлив натпревар. Хувентуд добро го отвори мечот, поведе со 4-9, но домаќинот брзо се врати, па по првата четвртина беше 22-22. Тенерифе зеде залет, набрзина поведе со плус 12 (36-24), доминираше