притисни ентер »

Вест Бром и Алардајс во потера на невозможното – го декласираа и Саутемптон
Вест Бром и Алардајс во потера на невозможното – го декласираа и Саутемптон

Вест Бром и Алардајс во потера на невозможното – го декласираа и Саутемптон

Сем Алардајс е познат како тренер кој никогаш не испаднал од Премиер лигата, односно како експерт за опстанување, но ако успее да го повтори тоа со Вест Бромвич Албион, несомнено ќе биде најголемиот успех. ВБА, популарните „Бегис“, откако во минатото коло со 2:5 ги уништија Челси, вечерва со 3:0 го совладаа Саутемптон, за да дојдат на осум поени од

Вест Бром и Алардајс во потера на невозможното – го декласираа и Саутемптон

Вест Бром и Алардајс во потера на невозможното – го декласираа и Саутемптон

Сем Алардајс е познат како тренер кој никогаш не испаднал од Премиер лигата, односно како експерт за опстанување, но ако успее да го повтори тоа со Вест Бромвич Албион, несомнено ќе биде најголемиот успех. ВБА, популарните „Бегис“, откако во минатото коло со 2:5 ги уништија Челси, вечерва со 3:0 го совладаа Саутемптон, за да дојдат на осум поени од

Не губат надеж за опстанок: ВБА со убедлив триумф против Саутемптон!

Не губат надеж за опстанок: ВБА со убедлив триумф против Саутемптон!

Вечерва во меч од 31.коло во Премиер-лигата, екипата на Вест Бромвич Албион со 3:0 го победи Саутемптон и остана надежта за опстанок. Многу подобра игра на домашните и заслужена победа, на кои при резултат 0:0 во 5.минута ВАР им поништи гол поради офјсад. Но тоа не ги поколеба домашните фудбалери, кои во 32.минута од пенал преку Переира поведоа со

Вест Бром и Алардајс во потера на невозможното – го декласираа и Саутемптон

Вест Бром и Алардајс во потера на невозможното – го декласираа и Саутемптон

Сем Алардајс е познат како тренер кој никогаш не испаднал од Премиер лигата, односно како експерт за опстанување, но ако успее да го повтори тоа со Вест Бромвич Албион, несомнено ќе биде најголемиот успех. ВБА, популарните „Бегис“, откако во минатото коло со 2:5 ги уништија Челси, вечерва со 3:0 го совладаа Саутемптон, за да дојдат на осум поени од

Не губат надеж за опстанок: ВБА со убедлив триумф против Саутемптон!

Не губат надеж за опстанок: ВБА со убедлив триумф против Саутемптон!

Вечерва во меч од 31.коло во Премиер-лигата, екипата на Вест Бромвич Албион со 3:0 го победи Саутемптон и остана надежта за опстанок. Многу подобра игра на домашните и заслужена победа, на кои при резултат 0:0 во 5.минута ВАР им поништи гол поради офјсад. Но тоа не ги поколеба домашните фудбалери, кои во 32.минута од пенал преку Переира поведоа со

Нова ВАР контроверза во Премиер лигата – Вест Бром оштетени за гол

Нова ВАР контроверза во Премиер лигата – Вест Бром оштетени за гол

По вчерашното контроверзно користење на ВАР на мечот Тотенхем-Манчестер јунајтед и поништувањето на голот на Единсон Кавани, вечерва ни стигнува нова ВАР-глупост од Премиер лигата, овојпат на мечот на Вест Бромвич Албион со Саутемптон. ВБА на Сем Алардајс грчевито се бори да ги заддржи шансите за опстанок, така што овој поништен гол на Диањ посебно

Нова ВАР контроверза во Премиер лигата – Вест Бром оштетени за гол

Нова ВАР контроверза во Премиер лигата – Вест Бром оштетени за гол

По вчерашното контроверзно користење на ВАР на мечот Тотенхем-Манчестер јунајтед и поништувањето на голот на Единсон Кавани, вечерва ни стигнува нова ВАР-глупост од Премиер лигата, овојпат на мечот на Вест Бромвич Албион со Саутемптон. ВБА на Сем Алардајс грчевито се бори да ги заддржи шансите за опстанок, така што овој поништен гол на Диањ посебно

ВБА се повампири, на два меча даде 8 гола, а ни ВАР не му може ништо

ВБА се повампири, на два меча даде 8 гола, а ни ВАР не му може ништо

Неправедно им беше поништен регуларен гол, но второ коло по ред слават со три гола разлика и останаа со шанси за опстанок. Вест Бромвич Албион го надигра Саутхемптон со 3-0, и покажа дека победата од 5-2 против Челзи во минатото коло, не е случајност, туку дека се во одлична голгетерска форма. Веројатно ова е задоцнето, имаат осум бода помалку од Њукасл

ВБА сонува опстанок во елитата, прегазен Саутемптон на „Хауторнс“

ВБА сонува опстанок во елитата, прегазен Саутемптон на „Хауторнс“

Фудбалерите на Вест Бромвич Албион ја запишаа втората победа во низа. На домашен терен тие беа подобри од Саутемптон (3-0) и покажаа дека не планираат да се откажат од опстанокот во Премиер лигата. Извештај од натпреварот: Од самиот почеток домаќинот наметна свое темпо кое беше голем проблем за „светците“. Уште во петтата минута се тресеше гостинската

Не губат надеж за опстанок: ВБА со убедлив триумф против Саутемптон!

Не губат надеж за опстанок: ВБА со убедлив триумф против Саутемптон!

Вечерва во меч од 31.коло во Премиер-лигата, екипата на Вест Бромвич Албион со 3:0 го победи Саутемптон и остана надежта за опстанок. Многу подобра игра на домашните и заслужена победа, на кои при резултат 0:0 во 5.минута ВАР им поништи гол поради офјсад. Но тоа не ги поколеба домашните фудбалери, кои во 32.минута од пенал преку Переира поведоа со