притисни ентер »

Интересни детали се објавени во Изводот од родените на британското кралско бебе
Интересни детали се објавени во Изводот од родените на британското кралско бебе

Интересни детали се објавени во Изводот од родените на британското кралско бебе

Според документот се дозна каде се родило кралското бебе. Арчи харисон Маунтбатен Виндзор е роден во приватната болница Портланд во Вестминстер. За потребите на издавање на овој документ , Меган Маркл навела дека целото име и е ,,Рејчел Меган Нејзиното кралско височество војвотката од Сасекс”. Во изводот Меган напишала и дека нејзината професија е

Интересни детали се објавени во Изводот од родените на британското кралско бебе

Интересни детали се објавени во Изводот од родените на британското кралско бебе

Во Изводот на родени на британското кралско бебе Арчи, синиот на принцот Хари и на Меган Маркл, се објавени интересни детали, кои до сега не беа познати во јавноста. Според документот се дозна каде се родило кралското бебе. Арчи харисон Маунтбатен Виндзор е роден во приватната болница Портланд во Вестминстер. За потребите на издавање на овој документ,

Принцот Хари и Меган Маркл го покажаа нивниот прв син

Принцот Хари и Меган Маркл го покажаа нивниот прв син

Принцот Хари и Меган Маркл го покажаа нивниот прв син, три дена по неговото раѓање. Војвотката сепак се породила во болницата „Портланд“ во Лондон. Меган, наводно, пристигнала во породилиштето во неделата доцна вечерта и се породила во понеделникот во 5.26 часот. Во таа луксузна лондонска болница се породи и Викторија Бекам, а британските медиуми пишуват

Изводот на Арчи ги откри професиите на Хари и Меган

Изводот на Арчи ги откри професиите на Хари и Меган

Британското кралско семејство го објави изводот на родени на новородениот син на принцот Хари и Меган Маркл. Изводот на родени откри дека малиот Арчи сепак не е роден дома, туку во болницата Портланд во Лондон. Во изводорт на родени е наведен датумо на раѓање на Арчи, но и податоци за неговите родители, како и нивните професии. Така пишува дека таткото

Преку изводот на малиот Арчи се откриени професиите на Хари и Меган

Преку изводот на малиот Арчи се откриени професиите на Хари и Меган

Британското кралско семејство го објавило изводот на родени на новородениот син на принцот Хари и Меган Маркл. Изводот на родени открил дека малиот Арчи сепак не е роден куќата, туку во болницата Портланд во Лондон. Во изводот на родени се наведува датумот на раѓање на Арчи, како и податоците на неговите родители и нивните професии. Па така, во изводот

ПРИНЦОТ ХАРИ Е ОЧAEН: Меган не сака да ги пocлуша coветите на кралското семејство!

ПРИНЦОТ ХАРИ Е ОЧAEН: Меган не сака да ги пocлуша coветите на кралското семејство!

Меган не може да сфати дека не е веќе обична актерка, сега е дел од кралското семејство. Меган Маркл повторно се бopи со кралското семејство и одбива да се пpeсели во Африка по пopодувањето. Принцот Хари и Меган требало да се пpeселат во Африка, но војвотката од Сасекс не caка ни да разговара за тоа. „Меган сака да ужива на мира со бебето во новата

Уште една навреда за кралското семејство- плановите на Меган Маркл за малиот Арчи нема да им се допаднат на Британците

Уште една навреда за кралското семејство- плановите на Меган Маркл за малиот Арчи нема да им се допаднат на Британците

Уште една навреда за кралското семејство- плановите на Меган Маркл за малиот Арчи нема да им се допаднат на Британците Меган сака да прави работи по свое, вели извор близок до кралското семејство за американскиот магазин „US Weekly“, со што наговести дека војвотката од Сасекс планира да воведе промена во кралското семејство. Меган неколку пати досега

Полубратот на Меган Маркл и се обрати со отворено писмо: „Се надевам дека бебето ќе ги поправи семејните односи“

Полубратот на Меган Маркл и се обрати со отворено писмо: „Се надевам дека бебето ќе ги поправи семејните односи“

фото: тањуг/принтскрин/блиц Раѓањето на Арчи, синот на Меган Маркл и принцот Хари изгледа може да ги поправи односите меѓу членовите на семејството. Откако и го честиташе раѓањето на бебето, полубратот на Меган се обрати со отворено писмо. „Се надевам дека ова бебе ќе помогне да се средат семејните односи, сите сакаме да го запознаеме и да станеме

Принц Хари е очаен: Меган не сака да ги послуша советите на кралското семејство!

Принц Хари е очаен: Меган не сака да ги послуша советите на кралското семејство!

Меган Маркл повторно се бори со кралското семејство и одбива да се пресели во Африка по породувањето. Принцот Хари и Меган требало да се преселат во Африка, но војвотката од Сасекс не сака ни да разговара за тоа. „Меган сака да ужива на мира со бебето во новата куќа“ , навел добро информиран извор. Според изворот, палатата сака да го испрати младиот

Кралицата Елизабета им подарила на Хари и Меган стан во Бакингемската палата

Кралицата Елизабета им подарила на Хари и Меган стан во Бакингемската палата

Пред околу еден месец, војводите од Сасекс  го напуштија Кенсингтон за да живеат во Виндзор Фрогмор куќата. И покрај тоа што Меган и Хари имаат канцеларија во Бакингемската палата, сега по раѓањето на нивниот прв наследник Арчи, кралицата Елизабета II одлучила да им даде стан во Бакингемската палата, вели Ок списанието. Извори велат дека ова е стандардна