притисни ентер »

Пресврт: Хамес останува во Шпанија, но не во Реал Мадрид
Пресврт: Хамес останува во Шпанија, но не во Реал Мадрид

Пресврт: Хамес останува во Шпанија, но не во Реал Мадрид

Иако неговиот трансфер во Наполи беше близу до реализација, за што извесен период известуваа повеќе медиуми, во Шпанија пристигнува нова, поинаква вест од претходните, на крајот Колумбиецот би можел да остане во Примера. Хамес Родригез би можел да остане во Шпанија, но, не во Реал Мадрид, тоа е повеќе од сигурно, а „Марка“ известува дека 27 годишниот

Хамес Родригез го одби Наполи, сака во Атлетико Мадрид

Хамес Родригез го одби Наполи, сака во Атлетико Мадрид

Колумбискиот интернационалец Хамес Родригез ја одбил понудата на Карло Анчелоти да се пресели во Неапол и да го облече дресот на италијанскиот калчолигаш Наполи. Многу повеќе му се допаѓа идејата да остане во Мадрид, а има огромна шанса да се пресели во составот на Атлетико. По трансферот на Антоан Гризман во Барселона, мадридскиот клуб ослободи дел

Атлетико ќе го „грабнат“ Хамес пред носот на Наполи

Атлетико ќе го „грабнат“ Хамес пред носот на Наполи

Хамес Родригез ќе биде изненадувачкото засилување за Атлетико Мадрид, откако „јорганџиите“ ќе го „грабнат“ Колумбиецот од Реал Мадрид пред носот на Наполи, кои веќе цел месец се обидуваат да го донесат во Италија, тврди шпанска „Марка“. Колумбиецот сака да остане да живее во Мадрид, но оддамна е јасно дека не е во плановите на Зинедин Зидан по враќањето

Хамес му врти грб на Наполи, сака во Мадрид

Хамес му врти грб на Наполи, сака во Мадрид

Офанзивниот фудбалер на Реал Мадрид, Хамес Родригез е лут поради неподготвеноста на Наполи да ја платат потребната сума на „белите“ за негово привлекување. Ова го турка Колумбиецот кон трансфер во Атлетико Мадрид. Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис и тренерот Карло Анчелоти објавија во изминатите денови дека преговорите нема да бидат дадат

Хамес му врти грб на Наполи, сака во Мадрид

Хамес му врти грб на Наполи, сака во Мадрид

Офанзивниот фудбалер на Реал Мадрид, Хамес Родригез е лут поради неподготвеноста на Наполи да ја платат потребната сума на „белите“ за негово привлекување. Ова го турка Колумбиецот кон трансфер во Атлетико Мадрид. Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис и тренерот Карло Анчелоти објавија во изминатите денови дека преговорите нема да бидат дадат

Атлетико ќе го „грабнат“ Хамес пред носот на Наполи

Атлетико ќе го „грабнат“ Хамес пред носот на Наполи

Хамес Родригез ќе биде изненадувачкото засилување за Атлетико Мадрид, откако „јорганџиите“ ќе го „грабнат“ Колумбиецот од Реал Мадрид пред носот на Наполи, кои веќе цел месец се обидуваат да го донесат во Италија, тврди шпанска „Марка“. Колумбиецот сака да остане да живее во Мадрид, но оддамна е јасно дека не е во плановите на Зинедин Зидан по враќањето

Хамес Родригез останува во Мадрид, но не во Реал

Хамес Родригез останува во Мадрид, но не во Реал

Се чинеше дека Хамес Родригез е многу близу до преселба во редовите на Наполи, но по се изгледа Колумбиецот од Реал Мадрид ќе се пресели во градскиот ривал Атлетико. Фудбалерот сака да остане да живее во Мадрид, а бидејќи нема иднина во Реал, тој има желба кариерата да ја продолжи во Атлетико, пишува „Марка“. Изминатите две сезони Родригез ги мина

Трансфер: Хамес лут на Наполи и сака во Реал

Трансфер: Хамес лут на Наполи и сака во Реал

Офанзивниот фудбалер на Реал Мадрид, Хамес Родригез е лут поради неподготвеноста на Наполи да ја платат потребната сума на „белите“ за негово привлекување. Ова го турка Колумбиецот кон трансфер во Атлетико Мадрид. Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис и тренерот Карло Анчелоти објавија во изминатите денови дека преговорите нема да бидат дадат

Хамес му врти грб на Наполи, сака во Мадрид

Хамес му врти грб на Наполи, сака во Мадрид

Офанзивниот фудбалер на Реал Мадрид, Хамес Родригез е лут поради неподготвеноста на Наполи да ја платат потребната сума на „белите“ за негово привлекување. Ова го турка Колумбиецот кон трансфер во Атлетико Мадрид. Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис и тренерот Карло Анчелоти објавија во изминатите денови дека преговорите нема да бидат дадат

Анчелоти не очекува брза разврска за Хамес, но обелодени каква порака му испратил оваа недела

Анчелоти не очекува брза разврска за Хамес, но обелодени каква порака му испратил оваа недела

Карло Анчелоти е човекот кој силно го посакува Хамес Родригез во своите редови, но италијанскиот стручњак истовремено е свесен дека оваа желба може да остане и неисполнета, бидејќи Реал Мадрид не планира лесно да потклекне на условите кои ги поставува Аурелио Де Лаурентис за комплетирање на зделката. Разликата е во тоа што Реал Мадрид сака да го продаде