притисни ентер »

„По стапките на мојот татко“ утре вечер во Сули-ан
„По стапките на мојот татко“ утре вечер во Сули-ан

„По стапките на мојот татко“ утре вечер во Сули-ан

Богатата програма на овогодинешното „Скопско лето“ утре вечер ве носи и на Факултетот за ликовни уметности Сули-ан. На репертоарот е филм, овој пат италијански. Се вика “По стапките на мојот татко“ а снимен е во 2016 година. Поентата на овој авантуристички филм во режија на Марко Сегато е дека никогаш не е доцна за љубов. Главните улоги ги толкуваат

Филм: “По стапките на мојот татко“- авантура

Филм: “По стапките на мојот татко“- авантура

На Факултет за ликовни уметности – Сули ан, утревечер (15 јули) во 21 часот ќе биде прикажан италијанскиот филм “По стапките на мојот татко“ (2016). Поентата на овој авантуристички филм во режија на Марко Сегато е дека никогаш не е доцна за љубов. Доменико е младо момче. Неговиот татко, Пјетро, има 50 години, но се чини дека е постар, изнемоштен од

Унгарскиот филм „Кинцсем – обложи се на одмазда“ вечерва во Сули ан

Унгарскиот филм „Кинцсем – обложи се на одмазда“ вечерва во Сули ан

Скопје периодов е полн со културни манифестации во рамки на „Скопско лето“. Вечерва во 21 часот на Факултетот за ликовни уметности – Сули ан, се случува унгарскиот филм „Кинцсем – обложи се на одмазда“ (KINCSEM), снимен во 2017 година. Станува збор за историска авантура во траење од 121 минути, во режија на Габор Херенди, а улогите се на Ервин Наѓ,

Унгарскиот филм „Кинцсем – обложи се на одмазда“ на Скопско лето

Унгарскиот филм „Кинцсем – обложи се на одмазда“ на Скопско лето

Вечерва на „Скопско лето“ ќе се прикаже унгарскиот филм „Кинцсем – обложи се на одмазда“ (KINCSEM) (2017)со почеток во 21 часот на Факултетот за ликовни уметности – Сули ан. Станува збор за историска авантура во траење од 121 минути, во режија на Габор Херенди, а улогите се на Ервин Наѓ, Андреа Петрик, Тибор Гашпар … Фимот има добиено две награди на

Филм: „Кинцсем, обложи се на одмазда“ – историска авантура

Филм: „Кинцсем, обложи се на одмазда“ – историска авантура

„Кинцсем, обложи се на одмазда“ (Kincsem, 2017), е насловот на филмот кој на Факултетот за ликовни уметности Сули-ан ќе биде прикажан вечерва (13 јули) во 21 часот. Оваа унгарска историска авантура во режија на Габор Херенди има освоено две награди на Унгарската филмска недела, како и номинација на Меѓународниот филмски фестивал во Кливленд. Ерно изгубил