притисни ентер »

Renault Megane eVision concept
Renault Megane eVision concept

Renault Megane eVision concept

Настанот eWays на Renault трае до 27 октомври, при што францускиот производител ќе претстави неколку визии со кои до 2050 година има намера да има нула емисија на СО2 во Европа, односно до 2030 година целта е да ги намали емисиите на СО2 за 50% во споредба со 2010 година… Поминаа повеќе од десет години откако Renault  го лансира првиот Zoe. Денес 350

Како возилата ќе изгледаат во иднина – „Renault Megane eVision Concept“

Како возилата ќе изгледаат во иднина – „Renault Megane eVision Concept“

Францускиот производител претстави концепт на нов електричен автомобил кој на пазарот ќе се најде во 2021-ва година. „Renault Megane eVision“ е замислен како електрична алтернатива на ковенционалниот модел „Megane“ со „SUS“ мотор, но и иден ривал на „Volkswagen ID.3“. Овој хечбек со 5 врати е базиран на модуларната „CMF-EV“ механичка платформа која

Megane eVision – најава за идните Renault EV модели / ФОТО+ВИДЕО

Megane eVision – најава за идните Renault EV модели / ФОТО+ВИДЕО

Megane eVision, кога ќе пристигне како сериска верзија кон крајот на следната година, ќе биде првиот Renault што ќе биде поставен на модуларна платформа CMF-EV, дизајнирана исклучиво за електрични возила кој веќе го имаше своето деби во моделот Ariya на Nissan. Megane eVision е долг 4.210 mm, широк 1.800 mm, висок 1.505 mm, со меѓуоскино растојание

Renault го најави електричниот наследник на Megane

Renault го најави електричниот наследник на Megane

Megane eVision ќе ја користи новата CMF-EV платформа која е заеднички проектот на алијансата Renault-Nissan-Mitsubishi, a од францускиот производител најавуваат технички и возни карактеристики кои ќе претставуваат предизвик за ривалите Групацијата Renault го искористи својот Eways настан не само за претставување на првата електрична Dacia, туку и за