притисни ентер »

Леванте на Барди од 2:0 до 2:4 со Валенсија
Леванте на Барди од 2:0 до 2:4 со Валенсија

Леванте на Барди од 2:0 до 2:4 со Валенсија

Фудбалерите на Валенсија триумфираа во градското дерби против Леванте во рамки на 16 коло на Ла лига. Фудбалерите на Леванте, во чии редови значајна улога имаше македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди потполно доминираа во првото пилувреме, додека на „лилјаците“ им припадна вториот дел. Марти Роџер го отвори резултатот во 11 минута на мечот,

Леванте на Барди од 2:0 до 2:4 со Валенсија

Леванте на Барди од 2:0 до 2:4 со Валенсија

Фудбалерите на Валенсија триумфираа во градското дерби против Леванте во рамки на 16 коло на Ла лига. Фудбалерите на Леванте, во чии редови значајна улога имаше македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди потполно доминираа во првото пилувреме, додека на „лилјаците“ им припадна вториот дел. Марти Роџер го отвори резултатот во 11 минута на мечот,

Пресврт на Валенсија, Барди асистент во поразот на Леванте!

Пресврт на Валенсија, Барди асистент во поразот на Леванте!

Иако после првото полувреме во градското дерби имаа предност фудбалерите на Лопез, на крајот го претрпеа и осмиот пораз сезонава. Денеска во рамките од 16. коло во најсилното шпанско фудбалско првенство составот на Леванте дома загуби од Валенсија со 2:4. После првото полувреме водеа домаќините со 2:1, стрелец на сите три голови беше М. Рожер кој прво

Лудо дерби на Валенсија – Барди и Леванте имаа 2:0 и изгубија

Лудо дерби на Валенсија – Барди и Леванте имаа 2:0 и изгубија

Одличен меч со шест голови одиграа градските ривали Леванте и Валенсија во 16. коло на шпанската Ла Лига. Домашните водеа со 2:0 но ја прокоцкаа предноста. Во првото полувреме свое шоу имаше Роџер од Леванте. Во 11 минута погоди на асистенција на Барди, а веднаш потоа реализира и пенал. Но тоа не беше се. Во финишот на првиот дел ја погоди својата

Барди асистент, Леванте ја загуби градската пресметка со Валенсија

Барди асистент, Леванте ја загуби градската пресметка со Валенсија

Леванте и Енес Барди доживеаа пораз во градското дерби со Валенсија во 16. коло во Примера. Домашниот тим има одличен старт и по 20 минути поведе со 2-0 со погодоците на Роџер Марти со тоа што при првиот асистент беше нашиот репрезентативец Барди. Меѓутоа во финишот на првиот дел токму Марти си постигна автогол и оттука почна падот на Леванте. Валенсија

Барди асистираше…, но Леванте загуби и покрај водство од 2-0 против Валенсија

Барди асистираше…, но Леванте загуби и покрај водство од 2-0 против Валенсија

Леванте и Енис Барди имаа предност од 2-0 против Валенсија се до 45. минута од градската пресметка во 16. коло од Ла Лига, но дозволија четири погодоци во својата мрежа и на крајот убедлив пораз од 2-4. Македонскиот репрезентативец му асистираше во 11. минута на Марти Роџер за првиот погодок на Леванте за водство од 1-0…  Потоа, на 2-0 зголеми повторно

Лудо дерби на Валенсија – Барди и Леванте имаа 2:0 и изгубија

Лудо дерби на Валенсија – Барди и Леванте имаа 2:0 и изгубија

Одличен меч со шест голови одиграа градските ривали Леванте и Валенсија во 16. коло на шпанската Ла Лига. Домашните водеа со 2:0 но ја прокоцкаа предноста. Во првото полувреме свое шоу имаше Роџер од Леванте. Во 11 минута погоди на асистенција на Барди, а веднаш потоа реализира и пенал. Но тоа не беше се. Во финишот на првиот дел ја погоди својата

Барди и дружината не издржаа: Валенсија со пресврт го победи Леванте

Барди и дружината не издржаа: Валенсија со пресврт го победи Леванте

Фудбалскиот репрезентативец на Македонија, Енис Барди, нема по добро да го памети денешниот настап за Леванте против Валенсија, откако загубија на домашен терен со 4-2 иако имаа водство од 2-0. Леванте поведе уште во 11. минута со голот на Роџер на кој му претходеше одлична асистенција на Барди, а потоа истиот играч зголеми на 2-0 во 20. минута. Сепак,

На Леванте првпат му се случи да води со 2-0, а да загуби, и тоа убедливо

На Леванте првпат му се случи да води со 2-0, а да загуби, и тоа убедливо

Роџер Марти погоди во двете мрежи. Трети пораз во последните четири кола за Леванте во шпанската лига. Тимот на Енис Барди загуби од локалниот ривал Валенсија со 2-4, иако со головите на Роџер Марти, Леванте водеше со 2-0 по 20 минути игра. Лилјаците намалија во финишот на првото полувреме со автогол на Роџер, а потоа Гамеиро со два гола донесе пресврт,

Барди со асистенција во поразот со градскиот ривал Валенсија

Барди со асистенција во поразот со градскиот ривал Валенсија

Екипата на Леванте не успеа да запише бодови на домашниот дуел со Валенсија и загуби по пресврт (2-4). Иако домаќините имаа водство од 2-0 пред полувремето примија гол, а Гамеиро со два гола во за исто толку минути го сврте резултатот. Извештај од натпреварот: Леванте поведе рано, во 10. минута, на асистенција на нашиот Енис Барди , Рожер погоди од