притисни ентер »

Директорот на Австралија Опен: Ако Ѓоковиќ игра, тоа значи дека е вакциниран
Директорот на Австралија Опен: Ако Ѓоковиќ игра, тоа значи дека е вакциниран

Директорот на Австралија Опен: Ако Ѓоковиќ игра, тоа значи дека е вакциниран

Директорот на тенискиот гренд слем турнир Австралија Опен, Крег Тајли, очекува дека 95 проценти од играчите ќе бидат вакцинирани против коронавирусот до почетокот на првиот гренд слем турнир во сезоната кој се одржува од 17 до 30 јануари во Мелбурн. Тој изјави дека одлуката на сојузната држава Викторија, чиј главен град е Мелбурн, е дека нема да има

Тајли: Ѓоковиќ не сака да ризикува да не игра во Мелбурн

Тајли: Ѓоковиќ не сака да ризикува да не игра во Мелбурн

Тајли: Ѓоковиќ не сака да ризикува да не игра во Мелбурн Ф.К. Пред 44 секунди Новак Ѓоковиќ не сака јавно да зборува дали е вакциниран или не/ фото: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON Крег Тајли, директорот на Австралија опен, даде индиции дека Новак Ѓоковиќ би можел да се појави во Мелбурн. Тој во разговор за „СЕН радио“ вели дека сè уште се надева дека

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

Австралија– Шесткратниот Грен слем шампион и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, ја коментираше можноста Србинот да не оди на Австралија опен поради неговиот став за вакцинацијата против коронавирус. – Не можам да замислам да го пропушти турнирот во Австралија. Премногу го сака спортот, премногу ја сака тениската историја. Тој сака да го

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

Шесткратниот Грен слем шампион и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, ја коментираше можноста Србинот да не оди на Австралија опен поради неговиот став за вакцинацијата против коронавирус. – Не можам да замислам да го пропушти турнирот во Австралија. Премногу го сака спортот, премногу ја сака тениската историја. Тој сака да го освои својот

Поранешниот тренер на Ѓоковиќ: Незамисливо е Ѓоковиќ да не игра на Австралија Опен

Поранешниот тренер на Ѓоковиќ: Незамисливо е Ѓоковиќ да не игра на Австралија Опен

ИЗВОР Скопје24 | ноември 25, 2021 Борис Бекер кој е поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ вели дека неможе да го замисли турнирот во Мелбурн без светкиот првак Новак Ѓоковиќ. Тој додава дека многу добро го познава Новак и неговата желба да игра во Австралија, но ако сака тоа да го направи и да го брка 21. грен слем трофеј во кариерата ќе мора да се имунизира

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен Шесткратниот Грен слем шампион и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, ја коментираше можноста Србинот да не оди на Австралија опен поради неговиот став за вакцинацијата против коронавирус. – Не можам да замислам да го пропушти турнирот во Австралија. Премногу го сака спортот,

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

– Шесткратниот Грен слем шампион и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, ја коментираше можноста Србинот да не оди на Австралија опен поради неговиот став за вакцинацијата против коронавирус. – Не можам да замислам да го пропушти турнирот во Австралија. Премногу го сака спортот, премногу ја сака тениската историја. Тој сака да го освои својот

Ѓоковиќ го нема на промотивниот спот на Австралија Опен

Ѓоковиќ го нема на промотивниот спот на Австралија Опен

Настапот на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на претстојниот грен-слем турнир Австралија Опен сè уште е неизвесен. Ѓоковиќ речиси деценија ипол е владетел на грен – слем турнирот во Мелбурн, на кој за прв пат триумфираше во 2008 година, а вкупно го има освоено девет пати. Организаторите на турнирот, закажан од 17 до 30 јануари, снимија два

Австралија Опен не го стави Ѓоковиќ на промотивниот спот

Австралија Опен не го стави Ѓоковиќ на промотивниот спот

Настапот на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на претстојниот грен слем турнир Австралија Опен сè уште е неизвесен. Ѓоковиќ речиси деценија ипол е владетел на грен – слем турнирот во Мелбурн, на кој за прв пат триумфираше во 2008 година , а вкупно го има освоено девет пати. Организаторите на турнирот, закажан од 17 до 30 јануари, снимија два