притисни ентер »

Вујовиќ: Атмосферата на трибините не носеше до триумфот
Вујовиќ: Атмосферата на трибините не носеше до триумфот

Вујовиќ: Атмосферата на трибините не носеше до триумфот

Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ изрази задоволство од првата победа оваа сезона во ракометната Лига на шампиони остварена синоќа во Скопје против Мешков Брест (35:27). Тој се заблагодари на навивачите на „црвено-црните“ за големата поддршка. – Пред натпреварот се малку се плашев, бидејќи Мешков Брест е квалитетна екипа. Ние на мечот влеговме многу

Какво засилување е Кевин Њокас за Вардар – нерешлива енигма за голманите ќе биде

Какво засилување е Кевин Њокас за Вардар – нерешлива енигма за голманите ќе биде

Вардар синоќа успеа да дојде до првата посакувана победа во групната фаза од Лигата на шампионите, против екипата на Мешков Брест со 35:27. Во првото коло Вардар одигра само нерешено против Елверум, за сега да впише победа. Творци на победата беа голманот Томовски кој имаше нестварни моменти, но и новиот играч на Вардар, еден од браќата Њoкас, Кевин

Вујовиќ: Атмосферата на трибините не носеше до триумфот

Вујовиќ: Атмосферата на трибините не носеше до триумфот

Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ изрази задоволство од првата победа оваа сезона во ракометната Лига на шампиони остварена синоќа во Скопје против Мешков Брест (35:27). Тој се заблагодари на навивачите на „црвено-црните“ за големата поддршка. – Пред натпреварот се малку се плашев, бидејќи Мешков Брест е квалитетна екипа. Ние на мечот влеговме многу

Вујовиќ: Бевме мотивирани, ни помогна енергијата од трибините

Вујовиќ: Бевме мотивирани, ни помогна енергијата од трибините

Македонскиот ракометен шампион, Вардар стигна до првата победа во ракометната Лига на шампионите. После ремито против Елверум вчера во Скопје победен беше победен Мешков Брест со 35:27. Вујовиќ по натпревар им честиташе на своите играчи. „Знам каков тим има Мешков и се плашев од овој меч. Натпреварот го отворивме мотивирано, многу ни помогна енергијата

Вујовиќ: Атмосферата на трибините не носеше до триумфот

Вујовиќ: Атмосферата на трибините не носеше до триумфот

Вујовиќ: Атмосферата на трибините не носеше до триумфот Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ изрази задоволство од првата победа оваа сезона во ракометната Лига на шампиони остварена синоќа во Скопје против Мешков Брест (35:27). Тој се заблагодари на навивачите на „црвено-црните“ за големата поддршка. – Пред натпреварот се малку се плашев, бидејќи Мешков

Вујовиќ: Атмосферата на трибините не носеше до триумфот

Вујовиќ: Атмосферата на трибините не носеше до триумфот

Вујовиќ: Атмосферата на трибините не носеше до триумфот Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ изрази задоволство од првата победа оваа сезона во ракометната Лига на шампиони остварена синоќа во Скопје против Мешков Брест (35:27). Тој се заблагодари на навивачите на „црвено-црните“ за големата поддршка. – Пред натпреварот се малку се плашев, бидејќи Мешков

Како во старите добри времиња, Комити и Вардар слават победа

Како во старите добри времиња, Комити и Вардар слават победа

Вардар стигна до првата победа сезонава во Лигата на шампионите, падна Мешков Брест со 35-27, македонскиот првак потсети на старите добри шампионски времиња. По мечот, прослава на победата со Комити, убаво беше да се види оваа „реприза“ од времињата кога Вардар беше шампион на Европа, публиката се врати во СЦ „Јане Сандански“, се е поинаку со поддршка

Вујовиќ: Полесно е со навивачи и ваква атмосфера, се плашев од Мешков

Вујовиќ: Полесно е со навивачи и ваква атмосфера, се плашев од Мешков

Вардар ја запиша првата победа во Лигата на шампионите, совладан Мешков Брест со 35-27, на полувреме црвено-црните водеа со 19-13. Веселин Вујовиќ е среќен за победата, со Комити се е поинаку, и полесно, вели тренерот на Вардар. „Се плашев од овој меч, знаевме каква квалитетна екипа е Мешков, која многу ја ценам. Бевме мотивирани, ни помогнаа неколку

Вујовиќ: Атмосферата на трибините не носеше до триумфот

Вујовиќ: Атмосферата на трибините не носеше до триумфот

Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ изрази задоволство од првата победа оваа сезона во ракометната Лига на шампиони остварена синоќа во Скопје против Мешков Брест (35:27). Тој се заблагодари на навивачите на „црвено-црните“ за големата поддршка. Скопје, 23 септември 2021 (МИА) – Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ изрази задоволство од првата победа

Магичната ноќ на Њокас: Со 8/8 ја „запали“ вардаровата армија!

Магичната ноќ на Њокас: Со 8/8 ја „запали“ вардаровата армија!

Магичната ноќ на Њокас: Со 8/8 ја „запали“ вардаровата армија! (ВИДЕО) Францускиот бек Кевин Њокас со своето искуство делува како големо засилување за Вардар. Барем кога ќе се погледне првата партија пред скопската публика во Лигата на шампионите, во големата победа над Мешков Брест (35-27). 35-годишниот бек заедно со неговиот брат пред десетина дена