притисни ентер »

Виландер се надева дека Ѓоковиќ ќе остане на 20 грен слем титули
Виландер се надева дека Ѓоковиќ ќе остане на 20 грен слем титули

Виландер се надева дека Ѓоковиќ ќе остане на 20 грен слем титули

Виландер се надева дека Ѓоковиќ ќе остане на 20 грен слем титули Ф.К. Пред 2 минути Виландер верува дека Ѓоковиќ ќе се врати во правата форма и одново блесне на „Австралија опен“/ фото EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO Финалето на „УС Опен“ и поразот на Новак Ѓоковиќ од Данил Медведев и натаму е една од топ темите во светските спортски медиуми. Се прават бројни

И Путин е воодушевен од играта на Медведев

И Путин е воодушевен од играта на Медведев

Данил Медведев му се испречи н патото на Новак Ѓоковиќ да испише тениска-историја недозволувајќи му да го комплетира календарскиот слем, но затоа пак тој си запиша во својата кариера прв прв гренд-слем трофеј со триумфот на Ју-Ес Опен. Младиот 25-годишен тенисер од Москва го победи Ѓоковиќ со 6:4 во трите сета и стана само вториот тенисер по Рожер

Морав да го освојам Ју-ес Опен зашто немав купено подарок за годишнината од бракот, рече Медведев

Морав да го освојам Ју-ес Опен зашто немав купено подарок за годишнината од бракот, рече Медведев

Данил Медведев го совлада Новак Ѓоковиќ во финалето на Ју-ес Опен, а по победата тој рече дека морал да го освои, затоа што немал купено подарок на сопругата за годишнината од бракот. „За време на турнирот не можев да мислам што да ѝ купам на сопругата. Кога стигнав до финалето, си помислив ако изгубам, ќе мора нешто брзо да смислам. Немав време за

Путин го прослави големиот успех на Медведев: Реномираниот Ѓоковиќ немаше никаква шанса

Путин го прослави големиот успех на Медведев: Реномираниот Ѓоковиќ немаше никаква шанса

Данил Медведев го спречи Новак Ѓоковиќ во обидот да направи историја и не му дозволи да го комплетира календарскиот слем, но истовремено, се погрижи за сопствена историја и ја освои првата грен слем титула во кариерата. Младиот 25-годишен тенисер од Москва го победи Новак Ѓоковиќ со 6:4 во трите сета и стана само вториот тенисер по Рожер Федерер кој

Морав да го освојам Ју-ес Опен зашто немав купено подарок за годишнината од бракот, рече Медведев

Морав да го освојам Ју-ес Опен зашто немав купено подарок за годишнината од бракот, рече Медведев

Данил Медведев го совлада Новак Ѓоковиќ во финалето на Ју-ес Опен, а по победата тој рече дека морал да го освои, затоа што немал купено подарок на сопругата за годишнината од бракот. „За време на турнирот не можев да мислам што да ѝ купам на сопругата. Кога стигнав до финалето, си помислив ако изгубам, ќе мора нешто брзо да смислам. Немав време за

Медведев го освои првиот гранслем-трофеј во кариерата

Медведев го освои првиот гранслем-трофеј во кариерата

Им благодарам на мојот тим и на моето семејство што ми помогнаа на ова патување, кое воопшто не беше лесно, рече Медведев, кој до првиот триумф на најголемите турнири стигна по загубените финалиња на САД опен во 2019 година од Надал и годинава на Австралија опен од Ѓоковиќ ТЕНИС – СО ПОБЕДАТА ВО ФИНАЛЕТО НА САД ОПЕН Русинот Данил Медведев го победи

Морав да го освојам Ју-Ес опен зашто Немав купено подарок за годишнината од бракот, кажа Медведев

Морав да го освојам Ју-Ес опен зашто Немав купено подарок за годишнината од бракот, кажа Медведев

На Новак Ѓоковиќ му требаше само уште една победа за да има максимален учинок на гренд слем турнирите оваа година. До финалето на Ју-Ес опен, тој беше непобедлив на 27 мечеви, на тврда подлога, земја и трева и се чинеше дека никој не може да му ја украде историјата во Њујорк. Данил Медведев имаше други планови, делумно и зашто ѝ немал купено подарок

Путин му честиташе на Медведев: Ѓоковиќ немаше шанси

Путин му честиташе на Медведев: Ѓоковиќ немаше шанси

Рускиот претседател Владимир Путин му честиташе на Данил Медведев за триумфот над Новак Ѓоковиќ во финалето на УС Опен, каде Русинот ја освои првата Грен слем титула во кариерата. Рускиот тенисер неочекувано лесно победи во три сета, 6:4, 6:4, 6:4, по само 136 минути игра, а Путин истакна дека Ѓоковиќ едноставно немал шанса покрај расположениот Медведев

Тренерот на Медведев детално објасни како неговиот пулен го сруши Ѓоковиќ во Њујорк

Тренерот на Медведев детално објасни како неговиот пулен го сруши Ѓоковиќ во Њујорк

Победата на Данил Медведев над Новак Ѓоковиќ денеска е топ тема во светот на тенисот, а така најверојатно ќе биде и во наредните денови. Русинот покажа зошто веќе подолго време е меѓу најдобрите асови на планетава и во големото финале го суреди Ѓоковиќ со 3-0 со што го му го уништи сонот на Србинот за календарски грен слем, но и за 21 титула која ќе

Ѓоковиќ по поразот во Њујорк: Не знам дали ќе играм до крајот на сезоната

Ѓоковиќ по поразот во Њујорк: Не знам дали ќе играм до крајот на сезоната

Првопласираниот тенисер на АТП листата, Новак Ѓоковиќ не успеа да го положи последниот испит на Ју-Ес Опен и со тоа да испише нова страница во историјата на белиот спорт. Ѓоковиќ имаше можност да стане стане првиот тенисер со календарски грен слем по Род Лејвер, но и да воедно да биде рекордер по титули на најголемите турнири. Во таа цел го спречи