притисни ентер »

„Рокетмен“ ги расплака Елтон Џон и екипата во Кан
„Рокетмен“ ги расплака Елтон Џон и екипата во Кан

„Рокетмен“ ги расплака Елтон Џон и екипата во Кан

Долгите стоечки овации на премиерата на биографскиот филм за Елтон Џон „Рокетмен“ во Кан ги расплакаа режисерот Декстер Флечер и актерот Тарон Еџертон. Некои од критичарите го оценија како еден од најискрените биографски филмови во изминатите години, а Стјуарт Олдман од „Вараети“ твитна дека „’Рокетмен’ е фантастична музичка драма, која ги погодува

Костумите го оживеаја филмот за Елтон Џон

Костумите го оживеаја филмот за Елтон Џон

За две недели во кината ќе почне да се прикажува приказната за британскиот пејач, пијанист, композитор и еден од најпопуларните музичари на 20 век – Елтон Џон. На 30 мај ќе почне прикажувањето на филмот „Рокетмен“, епска музичка фантазија што го раскажува животот на музичарот, кој има продадено повеќе од 250 милиони плочи, кој успеа на „Бродвеј“, а

Бела Хадид шармантна заводничка во Диор на црвениот ...

Бела Хадид шармантна заводничка во Диор на црвениот ...

На премиерата на „Rocketman“, биографскиот музички филм за животот на Елтон Џон, присуствуваа бројни славни личности, меѓу кои и Бела Хадид. 22-годишниот модел самоуверено чекореше на црвениот тепих во Кан во деликатна креација од високата мода на Диор и чевли од Кристијан Лобутин.

И Елтон Џон пристигна во Кан

И Елтон Џон пристигна во Кан

Присуството на светски познати ѕвезди во Кан се зголемува со секој изминат ден. За премиерата на филмот „Rocketman“, Елтон Џон пристигна во Азурниот брег, заедно со неговиот сопруг Дејвид Фрниш. „Rocketman“ е посветен на големиот музичар и неговата приказна. Пред премиерата на ѕвездата, Сер Елтон Џон се појави на прес-конференцијата каде што го видовме

Атрактивната манекенка Бела Хадид ги засени сите на црвениот тепих

Атрактивната манекенка Бела Хадид ги засени сите на црвениот тепих

Трета вечер на филмскиот фестивал во Кан, прва прошетка на сексапилната Бела Хадид. Синоќа во Кан беше одржана премиерата на филмот „Rocketman" за легендарниот Елтон Џон. Покрај ѕвездите Тарон Егертон и самиот Елтон Џон по црвениот тепих се прошета и популарната „Хадид сестра“. Бела според многумина беше најубавата на црвениот тепих.

Бела на црвениот тепих

Бела на црвениот тепих

Трета вечер на филмскиот фестивал во Кан, прва прошетка на сексапилната Бела Хадид. Синоќа во Кан беше одржана премиерата на филмот „Rocketman" за легендарниот Елтон Џон. Покрај ѕвездите Тарон Егертон и самиот Елтон Џон по црвениот тепих се прошета и популарната „Хадид сестра“. Бела според многумина беше најубавата на црвениот тепих.

„Рокетмен“ ги расплака Елтон Џон и екипата во Кан

„Рокетмен“ ги расплака Елтон Џон и екипата во Кан

Долгите стоечки овации на премиерата на биографскиот филм за Елтон Џон „Рокетмен“ во Кан ги расплакаа режисерот Декстер Флечер и актерот Тарон Еџертон. Некои од критичарите го оценија како еден од најискрените биографски филмови во изминатите години, а Стјуарт Олдман од „Вараети“ твитна дека „’Рокетмен’ е фантастична музичка драма, која ги погодува

И Елтон Џон пристигна во Кан

И Елтон Џон пристигна во Кан

Присуството на светски познати ѕвезди во Кан се зголемува со секој изминат ден. За премиерата на филмот „Rocketman“, Елтон Џон пристигна во Азурниот брег, заедно со неговиот сопруг Дејвид Фрниш. „Rocketman“ е посветен на големиот музичар и неговата приказна. Пред премиерата на ѕвездата, Сер Елтон Џон се појави на прес-конференцијата каде што го видовме