притисни ентер »

Гатузо: Се надевам дека Игуаине ќе остане
Гатузо: Се надевам дека Игуаине ќе остане

Гатузо: Се надевам дека Игуаине ќе остане

Напаѓачот на Милан, Џенаро Гатузо се надева дека напаѓачот Гонзало Игуаин ќе остане во тимот. Во последниве недели се шпекулира дека Аргентинецот може да го напушти „Сан Сиро“, откако е посакуван од Челзи. Напаѓачот беше вклучен во натпреварот за Купот против Сампдорија. – Ако Гонзало не тренираше, на начин на кој штосакам, не би го вклучил во тимот

Гатузо: Се надевам дека Игуаин ќе остане

Гатузо: Се надевам дека Игуаин ќе остане

Напаѓачот на Милан, Џенаро Гатузо се надева дека напаѓачот Гонзало Игуаин ќе остане во тимот. Во последниве недели се шпекулира дека Аргентинецот може да го напушти „Сан Сиро", откако е посакуван од Челзи. Напаѓачот беше вклучен во натпреварот за Купот против Сампдорија. - Ако Гонзало не тренираше, на начин на кој што сакам, не би го вклучил во тимот

Гатузо: Се надевам дека Игуаине ќе остане

Гатузо: Се надевам дека Игуаине ќе остане

Напаѓачот на Милан, Џенаро Гатузо се надева дека напаѓачот Гонзало Игуаин ќе остане во тимот. Во последниве недели се шпекулира дека Аргентинецот може да го напушти „Сан Сиро“, откако е посакуван од Челзи. Напаѓачот беше вклучен во натпреварот за Купот против Сампдорија. – Ако Гонзало не тренираше, на начин на кој штосакам, не би го вклучил во тимот

Гатузо: Се надевам дека Игуаине ќе остане

Гатузо: Се надевам дека Игуаине ќе остане

Во однос на претстојниот меч со Сампдорија, Гатузо додаде дека тимот „нема да оди на одмор во Џенова“ Милано, 12 јануари 2019 (МИА) – Напаѓачот на Милан, Џенаро Гатузо се надева дека напаѓачот Гонзало Игуаин ќе остане во тимот. Во последниве недели се шпекулира дека Аргентинецот може да го напушти „Сан Сиро“, откако е посакуван од Челзи. Напаѓачот

Сари: Клубот добро знае што посакувам

Сари: Клубот добро знае што посакувам

Италијанецот очајно го посакува Игуаин како засилување за Челси уште овој месец, тој имаше одлична соработка со аргентинскиот напаѓач во периодот кога обајцата беа во Наполи, а сега би можеле да соработуваат и во Премиерлигашот. Маурицио Сари признава дека на Челси очајно му се потребни две засилувања, тој веќе има две желби кои ги бара од клубот,

Сари отворено: Ја „олади“ Барса, го искритикува Баерн и побара две засилувања

Сари отворено: Ја „олади“ Барса, го искритикува Баерн и побара две засилувања

Челзи е автор на најголемиот трансфер оваа зима откако го плати Кристијан Пулишиќ 64.000.000 евра, но не доведе ниту едно засилување за продолжение од сезоната, Пулишиќ останува во Борусија до крајот на сезоната, а на Челзи некои засилувања му се потребни веднаш. Тоа денес го потврди и Маурицио Сари, кој се повеќе го губи трпението со преодниот рок

Гатузо ги руши надежите на Челси: Се надевам дека ќе остане најдолго што е можно

Гатузо ги руши надежите на Челси: Се надевам дека ќе остане најдолго што е можно

Шефот на стручниот штаб на Росонерите не крие дека посакува аргентинскиот напаѓач да го има што е можно подолго во својот состав, и покрај интересот на Сари да го доведе во Лондон во екипата на Челси. Милан викендов гостува кај Џенова во рамките на редовното 20 коло од италијанската Серија А, а за време на пресконференцијата во пресрет на мечот кој