притисни ентер »

Ѓоковиќ и бараната фотографија со „специјалниот“ за дефанзива
Ѓоковиќ и бараната фотографија со „специјалниот“ за дефанзива

Ѓоковиќ и бараната фотографија со „специјалниот“ за дефанзива

Новак Ѓоковиќ е број 1 на АТП листата и денеска ќе го игра своето големо финале на Вимблдон против Роџер Федерер. По победата во полуфинале против Баутиста Агут, 32 годишниот тенисер налетал на Жозе Мурињо кој беше меѓу елитата која го следеше првиот полуфинален меч, па потоа го овековечија тој момент. „ Ја прашав оваа легенда за фотографија вчера

Морав да се сликам со оваа легенда-Новак Ѓоковиќ

Морав да се сликам со оваа легенда-Новак Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Вимблдон каде силите ќе ги одмери со Роџер Федерер. Изминатите денови во вип-трибините може да се видат голем број на познати личности од Дејвид Бекам до Жозе Мурињо и секако членови на кралското семејство. Добро е познато дека број еден тенисер за Мурињо е Ноле, пред неколку години кога првпат се сретна со

Ѓоковиќ по полуфиналето: Ја замолив оваа легенда да направиме заедничка фотографија

Ѓоковиќ по полуфиналето: Ја замолив оваа легенда да направиме заедничка фотографија

Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Вимблдон каде силите ќе ги одмери со Роџер Федерер. Изминатите денови во вип-трибините може да се видат голем број на познати личности од Дејвид Бекам до Жозе Мурињо и секако членови на кралското семејство. Добро е познато дека број еден тенисер за Мурињо е Ноле, пред неколку години кога првпат се сретна со

Ѓоковиќ по полуфиналето: Ја замолив оваа легенда да направиме заедничка фотографија

Ѓоковиќ по полуфиналето: Ја замолив оваа легенда да направиме заедничка фотографија

Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Вимблдон каде силите ќе ги одмери со Роџер Федерер. Изминатите денови во вип-трибините може да се видат голем број на познати личности од Дејвид Бекам до Жозе Мурињо и секако членови на кралското семејство. Добро е познато дека број еден тенисер за Мурињо е Ноле, пред неколку години кога првпат се сретна со