притисни ентер »

ПИЛЕШКО ВО БЕЛ СОС! Добро оди со паста или ориз
ПИЛЕШКО ВО БЕЛ СОС! Добро оди со паста или ориз

ПИЛЕШКО ВО БЕЛ СОС! Добро оди со паста или ориз

ПИЛЕШКО ВО БЕЛ СОС! Добро оди со паста или ориз Направете вкусно пилешко во сос и ќе имате одличен ручек за целото семејство. Состојки: 500 гр пилешко бело месо главица кромид две чешниња лук бибер 2 дл павлка за готвење сечкан магдонос по желба сол, бибер Подготовка: Кромидот и лукот исечкајте ги и кратко продинстајте ги на масло, па додајте го пилешкото

Пилешко во сос од куркума и бело вино

Пилешко во сос од куркума и бело вино

Пилешко бело месо во фантастичен сос. Состојки: – 600 гр пилешко бело месо – 1 лажичка мелена пиперка – 40 гр путер – 700 гр праз – 150 мл бело вино – 100 мл павлака – 1 лажица сув билен зачин – 1 кафена лажичка куркума Подготовка: Исечете го пилешкото на парчиња. Празот убаво измијте го и исечете го на прстени. Во загреаниот путер пропржете го месото

ПИЛЕШКИ РОЛНИЧКИ СО СИРЕЊЕ И СПАНАЌ! Вкусен оброк на кој му нема рамен

ПИЛЕШКИ РОЛНИЧКИ СО СИРЕЊЕ И СПАНАЌ! Вкусен оброк на кој му нема рамен

ПИЛЕШКИ РОЛНИЧКИ СО СИРЕЊЕ И СПАНАЌ! Вкусен оброк на кој му нема рамен Ако сте гладни и не знаете што да зготвите, можете да направите овие пилешки ролнички со сирење. Состојки: четири шницли од пилешко бело месо 100 гр моцарела 100 гр спанаќ главица кромид две чешниња лук пет лажици рендан пармезан 100 гр презла 60 гр путер маслиново масло сол, бибер