притисни ентер »

Барса дава 642.000.000 евра за плати: Управата бара 70%, играчите прифаќаат намалување од 30%
Барса дава 642.000.000 евра за плати: Управата бара 70%, играчите прифаќаат намалување од 30%

Барса дава 642.000.000 евра за плати: Управата бара 70%, играчите прифаќаат намалување од 30%

Не е баш конечен ден за одлука, бидејќи што и да се случи на денешниот состанок на Управниот одбор Барселона ќе постои и понатаму. Меѓутоа, каталонските медиуми јавуваат дека клубот и играчите се прилично далеку кога станува збор за предложеното намалување на платите на стадионот „Камп Ноу“. Сигурно е дека намалување ќе има. Знаат и играчите дека тоа

„Не можеме сите да се откажеме од платите, па не сме ние Роналдо или Меси...“

„Не можеме сите да се откажеме од платите, па не сме ние Роналдо или Меси...“

Периодот по пандемијата со коронавирусот е она што ги загрижува фудбалските клубови, особено оние од најпогодените држави, како и оние од понизок ранг, каде приходите и не се така високи. Финансиските проблеми се очекуваат, а истите ќе се анулираат со кратење на платите на фудбалерите. Тоа е една од мерките која повеќето екипи ширум Европа започнаа

Фудбалерите на Барселона  дозволија платите да им се намалат за 30 проценти

Фудбалерите на Барселона дозволија платите да им се намалат за 30 проценти

Проблем е што челниците на екипата сакаат „кратењето“ да биде многу поголемо. Неколкудневните натегања во Барселона на релација управа – фудбалери продолжуваат о по денешната одлука на играчите кои се согласија да им се намалат платите но не колку што се надеваа челниците. Четворицата капитени на Барселона, Лионел Меси, Жерар Пике, Серхио Бускетс и

Одбија намалување од 50 отсто, сега клубот платите ќе им ги намали за 70 отсто

Одбија намалување од 50 отсто, сега клубот платите ќе им ги намали за 70 отсто

Фудбалерите на Барселона го одбија предлогот на клубот додека трае кризата платите да им бидат намалени за 50 отсто. Капитените Меси, Пике, Тер Штеген и Бускетс го изложиле овој предлог пред соиграчите и добиле негативен одговор. Времето ќе покаже дали фудбалерите направиле грешка кога го одбиле предлогот и дали тоа може да ги продлабочи проблемите

Фудбалерите на Барселона одбија 30% намалување на платите, сега ќе „добијат“ 70% кратење

Фудбалерите на Барселона одбија 30% намалување на платите, сега ќе „добијат“ 70% кратење

Првотимците на фудбалскиот клуб Барселона го одбија барањето на упрвата за намалување на платата за 30% додека трае кризата со Ковид-19. Откако овастана познато претседателот на Барса, Жозеп Бартомеу побарал од играчите да се сложат на 50% кратење затоа што новите препораки и регулативи кои ги најавува Ла Лига ќе значат 70% намалена плата и нова финансиска

Одбија намалување од 50 отсто, сега клубот платите ќе им ги намали за 70 отсто

Одбија намалување од 50 отсто, сега клубот платите ќе им ги намали за 70 отсто

Фудбалерите на Барселона го одбија предлогот на клубот додека трае кризата платите да им бидат намалени за 50 отсто. Капитените Меси, Пике, Тер Штеген и Бускетс го изложиле овој предлог пред соиграчите и добиле негативен одговор. Времето ќе покаже дали фудбалерите направиле грешка кога го одбиле предлогот и дали тоа може да ги продлабочи проблемите

Бартомеу ги има играчите во рака

Бартомеу ги има играчите во рака

Голем дел од играчите на сите тимови на Барселона го одбија предлогот на првиот човек, Жосеп Мариа Бартомеу. Поради пандемија коронавирус многу клубови се присилени да им ги намалат платите на вработените и на играчите. Каталонскиот гигант е еден од оние тимови кој им предложи на своите членови во следниот период да земаат 50% од своите примања. Ваквата

Одбија намалување од 50 отсто, сега клубот платите ќе им ги намали за 70 отсто

Одбија намалување од 50 отсто, сега клубот платите ќе им ги намали за 70 отсто

Фудбалерите на Барселона го одбија предлогот на клубот додека трае кризата платите да им бидат намалени за 50 отсто. Капитените Меси, Пике, Тер Штеген и Бускетс го изложиле овој предлог пред соиграчите и добиле негативен одговор. Времето ќе покаже дали фудбалерите направиле грешка кога го одбиле предлогот и дали тоа може да ги продлабочи проблемите

Бартомеу ги има играчите во рака

Бартомеу ги има играчите во рака

Голем дел од играчите на сите тимови на Барселона го одбија предлогот на првиот човек, Жосеп Мариа Бартомеу. Поради пандемија коронавирус многу клубови се присилени да им ги намалат платите на вработените и на играчите. Каталонскиот гигант е еден од оние тимови кој им предложи на своите членови во следниот период да земаат 50% од своите примања. Ваквата

Меси и дружината одбија 50 отсто кратење на платите, сега може да останат без 70 отсто од платите

Меси и дружината одбија 50 отсто кратење на платите, сега може да останат без 70 отсто од платите

Бунт за плати во шпанскиот првак. Поради пандемијата од Коронавирусот, многу клубови се присилени да бараат од фудбалерите да се откажат од поголем дел од своите плати. Дека и европските гиганти не се имуни на финансиската криза, се виде во Барселона. Претседателот на шпанскиот првак Јосеп Бартомеу побара од фудбалерите да се откажат од 50 отсто од