притисни ентер »

„Моето враќање почнува сега“ – Дурент опериран, го чека долг и мачен пат
„Моето враќање почнува сега“ – Дурент опериран, го чека долг и мачен пат

„Моето враќање почнува сега“ – Дурент опериран, го чека долг и мачен пат

Кевин Дурент го почнува тешкиот и долг процес на рехабилитација откако му беше направена операција на Ахоловата тетива која ја повреди за време на петтиот натпревар од финалната серија меѓу неговиот Голден Стејт и Троонто. Тој правеше подолга пауза, пропушти девет едноподруго натпреври на неговиот итм во плеј-офот, но реши да игра на средбата која

Дурент опериран, па испрати порака од болничкиот кревет

Дурент опериран, па испрати порака од болничкиот кревет

Кевин Дурент на најлош можен начин ја заврши сезоната и нема да може да им помогне на соиграчите од Голден Стејт ниту во завршните возбудувања од финалната серија на НБА плејофот. Ѕвездата на „воините“ заработи сериозна повреда на ахиловата тетива, поради што денеска е успешно опериран и започнува со рехабилитацијата која ќе трае најмалку шест месеци

Се огласи Дурант, од болница…

Се огласи Дурант, од болница…

EFE Суперѕвездата на Голден Стејт Вориорс првпат по тешката повреда ја извести јавноста за својата здравствена состојба. Тоа го направи од болницата каде му беше извршен хируршки зафат. Она што е најважно, не планира да се предаде, туку најави жестока борба за враќање во најдобрата форма. View this post on Instagram What’s good everybody I wanted to

Светската првенка во фитнес доаѓа од Унгарија и изгледа феноменално

Светската првенка во фитнес доаѓа од Унгарија и изгледа феноменално

Клуханса Ваидахазан Александра е нова светска првенка во фитнес. View this post on Instagram Set goals.Work hard and stop making excuses.Shine. World Cup 2019 fitness model Tall Class winner. Special shoutout to @sv_bikini for the amazing work on the new 3D-Black Wine competion suit and the profesionalism in getting things done.Many thanks for my rush

Гвинет Палтроу не живее со сопругот, а причината е неверојатна

Гвинет Палтроу не живее со сопругот, а причината е неверојатна

Иако практично само што го започнаа брачниот живот, холивудската актерка Гвинет Палтроу и нејзиниот сопруг, Бред Фалчук, не живеат заедно. Двајцата живеат целосно неконвенционален живот. Тие се венчаа во септември минатата година, по што отидоа на Малдиви со нејзините деца. View this post on Instagram It’s your birthday, but it’s really feels like

Искрено писмо за тоа што навистина значи мајчинството!

Искрено писмо за тоа што навистина значи мајчинството!

Дали навистина зад сите идилични семејни фотографии на социјалните мрежи се крие онаа среќа што се прикажува? Дали навистина тие мајки се супер мајки и постигнуваат сè, или тоа е само една извртена слика за нивните следбеници? Зошто никогаш не може да пронајдеме профил на Инстаграм што реално ги прикажува ситуациите во домот, кога децата се раздразливи,

Оглас за вработување во Sample Solutions. Се бара: Junior Quality Assurance Tester

Оглас за вработување во Sample Solutions. Се бара: Junior Quality Assurance Tester

Job Position: Junior Quality Assurance Tester We are seeking a Quality Assurance Tester to join our growing team of highly-skilled technology professionals. We are experiencing exponential growth, so our work environment is fast-moving and intense, but balanced by a fun, friendly and informal atmosphere. As a software tester, you will use manual and