притисни ентер »

KIA во Женева ќе го претстави новиот XCeed, како и концепт за електричен автомобил
KIA во Женева ќе го претстави новиот XCeed, како и концепт за електричен автомобил

KIA во Женева ќе го претстави новиот XCeed, како и концепт за електричен автомобил

KIA се подготвува за сериозен настап во Женева – со XCeed ќе ја комплетира Ceed понудата, но ќе претстави и електричен концепт кој би требало да најави возбудлива иднина. Сега за сега немаме никакви официјални податоци – од обата автомобили имаме само скици. Сепак, можеме да очекуваме дека XCeed ќе биде поробустна верзија на Ceed – а со тоа KIA ќе

Kia со нов електричен концепт во Женева

Kia со нов електричен концепт во Женева

Покрај кросоверот XCeed, корејскиот производител на автомобили во Женева ќе се претстави и со нов електричен концепт Новиот електричен концепт на Kia ветува футуристички изглед и високи перформанси, при што ќе биде стилизаран преку емоционалниот пристап кон електрификација на овој производител. Концептниот автомобилот е дизајниран во Европскиот центар

Kia XCeed во Женева 2019-та

Kia XCeed во Женева 2019-та

Во  Kiа подготвуваат уште едно „повишено“ возило, поточно, станува збор за автомобил што ќе се базира врз новиот Ceed, a се верува дека ќе го понесе името XCeed! Како што и самото име говори овој автомобил ќе биде издигната верзија на Ceed, па во crossover/SUV понудата на Kia ќе биде позициониран под Sportage , a над Stonic . Од тоа следува дека XCeed