притисни ентер »

БиХ го откажа настапот на олимписките квалификации во кошарка поради беспарица
БиХ го откажа настапот на олимписките квалификации во кошарка поради беспарица

БиХ го откажа настапот на олимписките квалификации во кошарка поради беспарица

„Постојат повеќе причини за таквата одлука. Првата е финансиска. А, не е ниту реално да се очекува дека најдобрите играчи ќе го прифатат повикот“, изјави претседателот на Кошаркарската федерација на БиХ, Далибор Милош. Тој појасни дека одлуката да го откажат настапот на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри 2024 во Париз е донесена

БиХ го откажа настапот на олимписките квалификации во кошарка поради беспарица

БиХ го откажа настапот на олимписките квалификации во кошарка поради беспарица

БиХ го откажа настапот на олимписките квалификации во кошарка поради беспарица Босанската кошаркарска федерација го откажа настапот на националниот тим на олимписките квалификации поради беспарица и проценка дека најдобрите играчи ќе ја бојкотираат репрезентацијата. „Постојат повеќе причини за таквата одлука. Првата е финансиска. А, не е ниту реално

БиХ, сепак, ќе игра за место на ЛОИ и е потенцијален ривал на Македонија

БиХ, сепак, ќе игра за место на ЛОИ и е потенцијален ривал на Македонија

Кошаркарската репрезентација на Босна и Херцеговина, сепак, ќе учествува на претквалификацискиот турнир за Летните Олимписки Игри, иако претходно беше соопштено дека беспарицата ќе ја спречи земјата во тоа. Одамна е познато дека кошаркарската федерација на БиХ мака мачи со финансиските проблеми кои од година в година уште повеќе се таложат. Федерацијата

БиХ го откажа настапот на олимписките квалификации во кошарка поради беспарица

БиХ го откажа настапот на олимписките квалификации во кошарка поради беспарица

Босанската кошаркарска федерација го откажа настапот на националниот тим на олимписките квалификации поради беспарица и проценка дека најдобрите играчи ќе ја бојкотираат репрезентацијата. „Постојат повеќе причини за таквата одлука. Првата е финансиска. А, не е ниту реално да се очекува дека најдобрите играчи ќе го прифатат повикот“, изјави претседателот

БиХ го откажа настапот на олимписките квалификации во кошарка поради беспарица

БиХ го откажа настапот на олимписките квалификации во кошарка поради беспарица

Босанската кошаркарска федерација го откажа настапот на националниот тим на олимписките квалификации поради беспарица и проценка дека најдобрите играчи ќе ја бојкотираат репрезентацијата. „Постојат повеќе причини за таквата одлука. Првата е финансиска. А, не е ниту реално да се очекува дека најдобрите играчи ќе го прифатат повикот“, изјави претседателот

Босанците поради беспарица нема да играат во олимписките квалификации

Босанците поради беспарица нема да играат во олимписките квалификации

Босанците поради беспарица нема да играат во олимписките квалификации Репрезентацијата на Босна и Херцеговина во кошарка нема да се натпреварува во квалификациите за пласман на Летните олимписки игри во Париз поради финасиски проблеми на федерацијата. Одамна е познато дека кошаркарската федерација на БиХ мака мачи со финансиските проблеми кои од година

Преседан во светската кошарка: Поради беспарица нема да играат во олимписките квалификации

Преседан во светската кошарка: Поради беспарица нема да играат во олимписките квалификации

Репрезентацијата на Босна и Херцеговина во кошарка нема да се натпреварува во квалификациите за пласман на Летните олимписки игри во Париз поради финасиски проблеми на федерацијата. Одамна е познато дека кошаркарската федерација на БиХ мака мачи со финансиските проблеми кои од година в година уште повеќе се таложат. Федерацијата никако не може да крене

Кошаркарите ќе имаат еден незгоден ривал помалку на патот кон ЛОИ 2024!

Кошаркарите ќе имаат еден незгоден ривал помалку на патот кон ЛОИ 2024!

Македонската кошаркарска репрезентација во август ќе го почне долгиот пат, кој би можел да заврши со историски настап на еден олимписки турнир и тоа во претквалификациите за ЛОИ 2024, во кои ќе имаат еден незгоден ривал помалку и тоа од регионот. Станува збор за селекцијата на БиХ, со која изминативе три децении сме воделе многу „војни“ на паркетот