притисни ентер »

Вардар по прва победа во Ѓорче Петров
Вардар по прва победа во Ѓорче Петров

Вардар по прва победа во Ѓорче Петров

По двомесечната пауза со мечевите од 19-то коло, денеска и утре продолжува фудбалскиот шампионат на Македонија во Првата лига. Дерби на колото е дуелот Академија Пандев – Шкендија, меѓу второ и третопласираниот тим на табелата. Првите два меча во шампионатот ги доби Академија Пандев, во 1-то и во 10-то коло (со по 1-0), а доколку го стори тоа и по

По „преживувањето“ на зимската “драмолетка“…: „Вардарци“ се насочуваат на тоа што најдобро го знаат – фудбалот!

По „преживувањето“ на зимската “драмолетка“…: „Вардарци“ се насочуваат на тоа што најдобро го знаат – фудбалот!

Откако ја преживеаја вештачката „драмолетка“ со новото веќе видено повторно „заминување“ на Сергеј Самсоненко од клубот, кое служеше единствено за медиумска драма во моменти на суштинско мртвило низ зимскиот преоден рок, сега „вардарци“ повторно може да се насочат на она што најдобро го правеа во есенскиот дел – играта на терен. Ниту во есенскиот дел

Прва МФЛ: Вардар и Македонија ЃП ја отвораат пролетната сезона

Прва МФЛ: Вардар и Македонија ЃП ја отвораат пролетната сезона

Со натпреварот Вардар - Македонија ЃП од 19. коло стартува пролетната сезона во домашното фудбалско првенство. Црвено-црните се лидер на табелата со 8 бодови предност пред конкурентите и во овој меч очекуваат победа и нов чекор кон титулата. Средбата започнува во 14ч на Арената Тоше Проески. Останатите натпревари се играат утре: 19.коло Вардар - Македонија

Вардарова пролетна офанзива кон тронот: Со инает и сплотеност ќе маршираат за титула!

Вардарова пролетна офанзива кон тронот: Со инает и сплотеност ќе маршираат за титула!

Најтрофејниот македонски клуб Вардар со зимницата од осум бода како лидер во Првата лига, ќе ја отвори денеска пролетната полусезона во домашната елита (14 часот, Арена „Тодор Проески“) со скопската пресметка против Македонија ЃП, со што црвено-црните ќе ја започнат офанзивата кон шампионската круна која две години оди кај најлутиот ривал Шкендија

Денеска на Арената од 14 Ч: Вардар против „лавовите“ го стартува походот кон титулата

Денеска на Арената од 14 Ч: Вардар против „лавовите“ го стартува походот кон титулата

По нешто повеќе од два месеци одмор, денеска со мечот Вардар – Македонија ЃП од 19.коло стартува пролетната полусезона во ПМФЛ. Полусезона во која Вардар како лидер влегува со 8 бодови предност пред Шкендија, и со голема шанса да дојде до својата единаесета „ѕвездичка“. Сепак и покрај се, нема да им  биде лесно на тренерот Александар Васоски и неговиот

Денеска на Арената од 14 Ч: Вардар против „лавовите“ го стартува походот кон титулата

Денеска на Арената од 14 Ч: Вардар против „лавовите“ го стартува походот кон титулата

По нешто повеќе од два месеци одмор, денеска со мечот Вардар – Македонија ЃП од 19.коло стартува пролетната полусезона во ПМФЛ. Полусезона во која Вардар како лидер влегува со 8 бодови предност пред Шкендија, и со голема шанса да дојде до својата единаесета „ѕвездичка“. Сепак и покрај се, нема да им  биде лесно на тренерот Александар Васоски и неговиот

1МФЛ: Вардар ја брка првата победа против Македонија ЃП!

1МФЛ: Вардар ја брка првата победа против Македонија ЃП!

Дербито овој викенд е во Струмица, „пандевци“ се домаќини на Шкендија, додека Работнички ќе има за цел да обезбеди опстанок. Викендов продолжуваат возбудувањата во Првата македонска фудбалска лига со натпреварите од 19. коло за старт на пролетниот дел од сезоната после кој ќе се дознае и шампионот за сезоната 2019/20. Денеска имаме еден меч на Националната

Вардар од трети обид ќе проба да дојде до прва победа против Македонија ЃП

Вардар од трети обид ќе проба да дојде до прва победа против Македонија ЃП

Пролетниот дел од првенството, вардарци го почнуваат со осум бода предност пред Шкендија. Паузата заврши, македонските фудбалски прволигаши им се враќаат на обврските во шампионатот, а првиот меч во продолжението од сезоната е на арената „Тодор Проески“ каде лидерот на табелата Вардар, во рамките од 19-тото коло, од 14 часот ја пречекува Македонија

Пролетната битка може да почне: Вардар и Македонија ЃП први на „бојното“ поле

Пролетната битка може да почне: Вардар и Македонија ЃП први на „бојното“ поле

Со градското дерби меѓу Вардар и Македонија Ѓорче Петров стартуваат новите возбудувања од Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). Во саботниот термин од 13:00 часот на Арената „Тодор Проески“, лидерот на табелата ќе ги пречека „лавовите“ и ќе се обиде да продолжи со позитивните резултати во прволигашкото друштво. „Црвено-црните“ и оваа зима немаа право

Денеска на Арената од 14 Ч: Вардар против „лавовите“ го стартува походот кон титулата

Денеска на Арената од 14 Ч: Вардар против „лавовите“ го стартува походот кон титулата

По нешто повеќе од два месеци одмор, денеска со мечот Вардар – Македонија ЃП од 19.коло стартува пролетната полусезона во ПМФЛ. Полусезона во која Вардар како лидер влегува со 8 бодови предност пред Шкендија, и со голема шанса да дојде до својата единаесета „ѕвездичка“. Сепак и покрај се, нема да им  биде лесно на тренерот Александар Васоски и неговиот