притисни ентер »

Ѓорческа фуриозно го отвори турнирот во Сплит
Ѓорческа фуриозно го отвори турнирот во Сплит

Ѓорческа фуриозно го отвори турнирот во Сплит

Maкедонската најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа успешно го стартуваше турнирот во Сплит. Ѓорческа во првото коло беше подобра од Настасија Шунк од Германија со 6-2 и 6-3 во сетови. Шанса да станеш YouTuber ↓↓↓ View this post on Instagram A post shared by TJ (@overtimewithtj) Македонската тенисерка во второто коло ќе игра против Вероника Ерјавец од Словенија

Ѓорческа тргна фуриозно на силниот фучерс турнир во Сплит

Ѓорческа тргна фуриозно на силниот фучерс турнир во Сплит

Лина Ѓорческа денеска го започна својот настап на силниот фјучерс турнир во Сплит, а најдобрата македонска тенисерка имаше одлично отворање и се пласираше во осминафиналето. Тенисерката од Тетово во воведната рунда не и даде никаква шанса на Германката Настасија Шунк и славеше со убедливи 6:2 и 6:3, доминација која беше најавена со брутално отворање

Ѓорческа со триумфален старт во Сплит

Ѓорческа со триумфален старт во Сплит

Лина Ѓорческа импресивно го стартуваше настапот на фјучерс-турнирот во Сплит каде македонската тенисерка без проблеми ја мина првата пречка. Лина денеска од другата страна на мрежата ја имаше Германката Настасија Шунк (611. место на ВТА листата), дуел што нашата тенисерка рутински го доби со 6-2, 6-3 во два сета. Ѓорческа супериорно го отвори мечот,

Ѓорческа со доминантна победа го стартуваше турнирот во Сплит

Ѓорческа со доминантна победа го стартуваше турнирот во Сплит

Maкедонската најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа успешно го стартуваше турнирот во Сплит. Германката Настасија Шунк која е 611. тенисерка на ВТА листата воопшто не беше закана за македонската тенисерка и рутински го доби мечот со 6:2 во првиот и 6:3 во вториот сет. Ѓорческа супериорно го стартуваше мечот и поведе со 5:0 и до крајот рутински ја одработи

Успешен старт на Ѓорческа во Сплит

Успешен старт на Ѓорческа во Сплит

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа со триумф го почна настапот на ИТФ фјучрсот Сплит 75 што се игра за нагарден фонд од 60.000 долари. Во првото коло македонската тенисерка ја совлада Германката Настасја Шунк со 2-0 во сетови (6-2 6-3) за еден час и четири минути игра. Ѓорческа одлично го почна мечот и со два брејка стигна до водство од

Ѓорческа со убедлив триумф го почна турнирот во Сплит

Ѓорческа со убедлив триумф го почна турнирот во Сплит

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа оствари триумф против Настасија Шунк во првото коло на турнирот во Сплит. Ѓорческа беше убедлива во двата сета против Германката, и тоа во првиот славеше со 6-2, додека во вториот со 6-3. Македонката во второто коло славеше против Вероника Ерјавец од Словенија.

Ѓорческа со победа почна на турнирот во Сплит

Ѓорческа со победа почна на турнирот во Сплит

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа со победа ги почна настапите на ИТФ Фјучерс турнирот во Сплит кој се игра за награден фонд од 60.000 долари. Во првото коло денеска, Ѓорческа славеше против Настасија Шунк од Германија во два сета со 6:2, 6:3. Во рамките на второто коло, нашата тенисерка за противник ќе ја има петтата носителка, Словенката