притисни ентер »

Магдинчев нов тренер на Тиквеш, нова „петорка“ во најава
Магдинчев нов тренер на Тиквеш, нова „петорка“ во најава

Магдинчев нов тренер на Тиквеш, нова „петорка“ во најава

Искусниот ракометен стратег Ристо Магдинчев е нов кормилар на екипата на ГРК Тиквеш 2014. Магдинчев доаѓа на местото на Горан Андоноски, кој досега го водеше тимот. „Борбата за опстанок во натпреварувачката сезона 2020/21 година беше со интензивен карактер, во кој ГРК Тиквеш 2014 го покажа својот квалитет како успешен проект и тим кој знае да победува

Ристо Магдинчев е нов тренер на ГРК Тиквеш

Ристо Магдинчев е нов тренер на ГРК Тиквеш

Искусниот македонски стратег Ристо Магдинчев ќе биде нов тренер на ГРК Тиквеш. Веста Тиквеш ја потврди на социјалните мрежи. „Новата сезона со себе носи нови предизвици, но клубот со полна пареа работи и се среми кон новите предизвици и победи особено на домашен терен пред полна сала Јасмин со целиот нејзин сјај и капацитет. ГРК ТИКВЕШ 2014 веќе на

Магдинчев нов тренер на Тиквеш, нова „петорка“ во најава

Магдинчев нов тренер на Тиквеш, нова „петорка“ во најава

Искусниот ракометен стратег Ристо Магдинчев е нов кормилар на екипата на ГРК Тиквеш 2014. Магдинчев доаѓа на местото на Горан Андоноски, кој досега го водеше тимот. „Борбата за опстанок во натпреварувачката сезона 2020/21 година беше со интензивен карактер, во кој ГРК Тиквеш 2014 го покажа својот квалитет како успешен проект и тим кој знае да победува

Магдинчев нов тренер на ГРК Тиквеш

Магдинчев нов тренер на ГРК Тиквеш

Ракометниот клуб Тиквеш од Кавадарци во новата сезона ќе биде воден од искусен стратег на клупата. Ристо Магдинчев ќе го замени Горан Андоновски на клупата и ќе ги води кавадарчани во новата сезона. „Борбата за опстанок во натпреварувачката сезона 2020/21 година беше со интензивен карактер, во кој ГРК Тиквеш 2014 го покажа својот квалитет како успешен

ГРК Тиквеш на 29. јули почнува со подготовки за новата сезона

ГРК Тиквеш на 29. јули почнува со подготовки за новата сезона

Суперлигашот ГРК Тиквеш под водство на Ристо Магдинчев на 29. јули ќе ги стартува подготовките за новата сезона. „Уште претходната година имав позитивно мислење за целокупниот проект на ГРК ТИКВЕШ 2014. Екипата има квалитетни поедици кои ги задржа и оваа година. Сметам дека станува збор за стабилен клуб во секој поглед. Од екипата очекувам максимална

Кавадарчани го претставија Магдинчев и најавија пет засилувања овој месец

Кавадарчани го претставија Магдинчев и најавија пет засилувања овој месец

Амбициозниот суперлигаш ГРК Тиквеш 2014 ги потврди најавите на Gol.mk и го назначи Ристо Магдинчев за свој нов тренер и наследник на Горан Андоноски . Кавадарчани најавија и засилувања, враќање на фановите на трибините и големи очекувања од новата сезона, која почнува на осми септември. „Борбата за опстанок во натпреварувачката сезона 2020/21 година

Ристо Магдинчев нов тренер на ГРК Тиквше

Ристо Магдинчев нов тренер на ГРК Тиквше

Борбата за опстанок во натпреварувачката 2020/2021 година беше со интензивен карактер во кој ГРК ТИКВЕШ 2014 го покажа својот квалитет како успешен проект и тим кој знае да победува и да биде дел од елитното ракометно друштво. Новата сезона со себе носи нови предизвици, но клубот со полна пареа работи и се среми кон новите предизвици и победи особено

Магдинчев нов тренер на Тиквеш, нова „петорка“ во најава

Магдинчев нов тренер на Тиквеш, нова „петорка“ во најава

0 Искусниот ракометен стратег Ристо Магдинчев е нов кормилар на екипата на ГРК Тиквеш 2014. Магдинчев доаѓа на местото на Горан Андоноски, кој досега го водеше тимот. „Борбата за опстанок во натпреварувачката сезона 2020/21 година беше со интензивен карактер, во кој ГРК Тиквеш 2014 го покажа својот квалитет како успешен проект и тим кој знае да победува