притисни ентер »

Бунт во ЛА Клиперс: Играчите љубоморни на „разгалениот“ Каваи Ленард
Бунт во ЛА Клиперс: Играчите љубоморни на „разгалениот“ Каваи Ленард

Бунт во ЛА Клиперс: Играчите љубоморни на „разгалениот“ Каваи Ленард

Екипата на Лос Анџелес Клиперс важеше за прв фаворит за освојување на НБА титулата во изминатата сезона. На крај, Док Риверс заработи отказ, а тимот беше елиминиран во второто коло од плеј-офот, испуштајќи предност од 3-1 во дуелот со Денвер Нагетс . Еден месец по овој пораз, јавноста во Соединетите Американски Држави доби детали од случувањата во

Тренерска смена во Клиперси

Тренерска смена во Клиперси

Некогашниот тренер на Кливленд, Тајрон Лу ќе го превземе кормилото на ЛА Клиперс. Откако беа елиминирани во полуфиналето, челниците на клубот се разделија со Док Риверс и тргнаа во потрага по неговиот наследник. За името на овој тим беа поврзани бројни тренерски имиња, на крајот падна одлуката на Лу. Овој стручњак во 2016 година го водеше Кливленд

Тренерска смена во Клиперси

Тренерска смена во Клиперси

Некогашниот тренер на Кливленд, Тајрон Лу ќе го превземе кормилото на ЛА Клиперс. Откако беа елиминирани во полуфиналето, челниците на клубот се разделија со Док Риверс и тргнаа во потрага по неговиот наследник. За името на овој тим беа поврзани бројни тренерски имиња, на крајот падна одлуката на Лу. Овој стручњак во 2016 година го водеше Кливленд

„Им се смеевме во „фаца“ на Клиперс кога испаднаа од Денвер“

„Им се смеевме во „фаца“ на Клиперс кога испаднаа од Денвер“

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Џеред Дадли вели дека тој и неговите соиграчи се смееле како никогаш во животот кога градскиот ривал ЛА Клиперс прокоцка предност од 3-1 во полуфиналната серија во Западната конкуренција против Денвер Нагетс. „Се смеевме до ниво до кое не можев да поверувам. Искрено сите сакавме да играме против нив. Сакавме да ги

Лу ќе ги предводи Клиперс

Лу ќе ги предводи Клиперс

Американскиот кошаркарски стручњак, Тајрон Лу ќе биде новиот тренер на Клиперс. Четириесет и тригодишниот Лу ќе потпише петгодишен договор, објавија американските медиуми. Минатата сезона тој беше помошник тренер во НБА тимот. Во септември раководството на Клиперс му додели отказ на Док Риверс, кој беше во тимот од 2013 година. Под негово водство,

Тајрон Лу ќе ги предводи ЛА Клиперс

Тајрон Лу ќе ги предводи ЛА Клиперс

Тајрон Лу е новиот тренер на Лос Анџелес Клиперс, тој доаѓа на местото на Док Риверс кој доби отказ по елиминацијата во полу-финалето на Западот од Денвер Нагетс. Клиперси не дојдоа до конференциското финале иако во серијата против Денвер имаа предност од 3:1. Поранешниот играч на Лос Анџелес Лејекрс со Клиперс потпишал договор до 2025 година. Минатата

Тајрон Лу ќе ги предводи ЛА Клиперс

Тајрон Лу ќе ги предводи ЛА Клиперс

Тајрон Лу е новиот тренер на Лос Анџелес Клиперс, тој доаѓа на местото на Док Риверс кој доби отказ по елиминацијата во полу-финалето на Западот од Денвер Нагетс. Клиперси не дојдоа до конференциското финале иако во серијата против Денвер имаа предност од 3:1. Поранешниот играч на Лос Анџелес Лејекрс со Клиперс потпишал договор до 2025 година. Минатата

Тајрон Лу ќе ги предводи ЛА Клиперс

Тајрон Лу ќе ги предводи ЛА Клиперс

Тајрон Лу е новиот тренер на Лос Анџелес Клиперс, тој доаѓа на местото на Док Риверс кој доби отказ по елиминацијата во полу-финалето на Западот од Денвер Нагетс. Клиперси не дојдоа до конференциското финале иако во серијата против Денвер имаа предност од 3:1. Поранешниот играч на Лос Анџелес Лејекрс со Клиперс потпишал договор до 2025 година. Минатата

Лу ќе ги предводи Клиперс

Лу ќе ги предводи Клиперс

Американскиот кошаркарски стручњак, Тајрон Лу ќе биде новиот тренер на Клиперс. Четириесет и тригодишниот Лу ќе потпише петгодишен договор, објавија американските медиуми. Минатата сезона тој беше помошник тренер во НБА тимот. Во септември раководството на Клиперс му додели отказ на Док Риверс, кој беше во тимот од 2013 година. Под негово водство,