притисни ентер »

Ф1 објави ново страшно видео од судирот Хамилтон-Ферстапен
Ф1 објави ново страшно видео од судирот Хамилтон-Ферстапен

Ф1 објави ново страшно видео од судирот Хамилтон-Ферстапен

Формула 1 објави ново 360-видео од судирот помеѓу Луис Хамилтон и Макс Ферстапен на Монца во неделата, покажувајќи за колку малку е спречена посериозна повреда на седумкратниот светски шампиони. Асот на Мерцедес се бореше со Ферстапен за позиција во 26. круг од трката кога свежо излезен од бокс се обидуваше да го помине Холанѓанецот на втората кривина,

Рикардо: Ќе победев и да немаше судир меѓу Ферстапен и Хамилтон

Рикардо: Ќе победев и да немаше судир меѓу Ферстапен и Хамилтон

Возачот на Мекларен, Даниел Рикардо стигна до сензационална победа на трката за Големата награда на Италија откако главните ривали за титулата Макс Ферстапен и Луис Хамилтон мораа да се откажат по сударот во кој учествуваа. Сепак, Австралиецот е уверен дека и доколку не се случи несреќниот случај тој секако ќе стигнел до победа. „Имав водство во однос

Ф1 објави ново страшно видео од судирот Хамилтон-Ферстапен

Ф1 објави ново страшно видео од судирот Хамилтон-Ферстапен

Формула 1 објави ново 360-видео од судирот помеѓу Луис Хамилтон и Макс Ферстапен на Монца во неделата, покажувајќи за колку малку е спречена посериозна повреда на седумкратниот светски шампиони. Асот на Мерцедес се бореше со Ферстапен за позиција во 26. круг од трката кога свежо излезен од бокс се обидуваше да го помине Холанѓанецот на втората кривина,

Ф1 објави ново страшно видео од судирот Хамилтон-Ферстапен

Ф1 објави ново страшно видео од судирот Хамилтон-Ферстапен

Формула 1 објави ново 360-. од судирот помеѓу Луис Хамилтон и Макс Ферстапен на Монца во неделата, покажувајќи за колку малку е спречена посериозна повреда на седумкратниот светски шампиони. Асот на Мерцедес се бореше со Ферстапен за позиција во 26. круг од трката кога свежо излезен од бокс се обидуваше да го помине Холанѓанецот на втората кривина,

Ф1 објави ново страшно видео од судирот Хамилтон-Ферстапен

Ф1 објави ново страшно видео од судирот Хамилтон-Ферстапен

Формула 1 објави ново 360-видео од судирот помеѓу Луис Хамилтон и Макс Ферстапен на Монца во неделата, покажувајќи за колку малку е спречена посериозна повреда на седумкратниот светски шампиони. Асот на Мерцедес се бореше со Ферстапен за позиција во 26. круг од трката кога свежо излезен од бокс се обидуваше да го помине Холанѓанецот на втората кривина,

ФИА почна истрага за инцидентот на Верстапен и Хамилтон

ФИА почна истрага за инцидентот на Верстапен и Хамилтон

Меѓународната автомобилска федерација (ФИА) ќе го испита инцидентот на возачите на Ред Бул, Макс Верстапен и Луис Хамилтон од Мерцедес, бидејќи бил „невообичаен“, изјави директорот на трките во Формула 1, Мајкл Маси. Тој посочи иако судирот бил со мала брзина, безбедносните експерти на ФИА ќе ја испитаат ситуацијата. Инцидентот се случи во неделата,

Формула 1 го долови инцидентот од нов агол: Најдраматичното видео од страшниот инцидент на Монца

Формула 1 го долови инцидентот од нов агол: Најдраматичното видео од страшниот инцидент на Монца

Макс Ферстапен беше прогласен за виновен од страна на стјуардите на Монца и доби казна од три места во поредокот за наредната трка во Сочи, сето тоа како последица на инцидентот кој го имаше со Луис Хамилтон во првиот свијок на легендарната патека. Трката за Големата награда на Италија заврши прерано за главните конкуренти за титулата, а Хамилтон покрај

Пред пет години Хамилтон беше прв противник, а сега „Хало“ му спаси живот!

Пред пет години Хамилтон беше прв противник, а сега „Хало“ му спаси живот!

Трката за Големата Награда на Италија овој викенд мина во знакот на судирот на главните претенденти за титулата, Луис Хамилтон и Макс Верстапен. Холанѓанецот не попушти во битката кога немаше простор, се одби од подлогата и прелета преку болидот на Британецот. Доколку не беше „Хало“ системот, Хамилтон ќе настрадаше, бидејќи штитникот го амортизираше

Верстапен и Хамилтон под истрага за страшниот судир

Верстапен и Хамилтон под истрага за страшниот судир

Меѓународната автомобилска федерација (ФИА) ќе го испита инцидентот на возачите на Ред Бул, Макс Верстапен и Луис Хамилтон од Мерцедес, бидејќи бил „невообичаен“, изјави директорот на трките во Формула 1, Мајкл Маси. Тој посочи иако судирот бил со мала брзина, безбедносните експерти на ФИА ќе ја испитаат ситуацијата. Инцидентот се случи во неделата,

Рикардо: Ќе победев и да не се случеше инцидентот помеѓу Макс и Луис

Рикардо: Ќе победев и да не се случеше инцидентот помеѓу Макс и Луис

Возачот на Мекларен, Даниел Рикардо, по победата на трката за Големата награда на Италија, во Монца, рекол дека ќе победел во трката и да не се случел инцидентот помеѓу Макс Ферстапен и Луис Хамилтон. „Водев пред Ферстапен и пред заминувањето во пит-стоп. Правеше притисок во некои кругови, но ниту во еден момент не дојдов во ситуација да се бранам