притисни ентер »

Менди го тужи Сити со милионско побарување, откако е ослободен од обвиненија за силување
Менди го тужи Сити со милионско побарување, откако е ослободен од обвиненија за силување

Менди го тужи Сити со милионско побарување, откако е ослободен од обвиненија за силување

Менди, чиј договор со Манчестер Сити истече на 1 јули, заплака откако беше прочитана одлуката на поротата и излезе од судницата како слободен човек. Скај њуз објави дека Менди покренал тужба од повеќе милиони долари против неговиот тогашен клуб Манчестер Сити поради неовластени неисплатени плати за време на судската постапка. Пет дена по ослободителната

Менди го тужи Манчестер Сити поради неисплатени плати

Менди го тужи Манчестер Сити поради неисплатени плати

Францускиот фудбалер Бенжамин Менди поднесе тужба против Манчестер Сити поради неисплатени плати, откриваат англиските медиуми. 29-годишникот ги бара „неовластените одбитоци од платата“ откако беше оптужен за сексуален напад во 2021 година. Французинот во меѓувреме беше прогласен за невин по сите точки од оптужбата и сега сака да добие повеќе од два

Менди го тужи Манчестер Сити

Менди го тужи Манчестер Сити

Фудбалерот на Манчестер Сити, Бенџамин Менди, поднесе тужба против својот клуб поради неисплатени плати. Тој се соочи со голем проблем, кој беше обвинет за сексуална злоупотреба. Тоа го оддалечи французинот од теренот долг временски период, поради што на крајот остана без клуб. Кога му истече договорот на Менди со Сити, клубот немаше дилема и не му

Менди го тужи Манчестер Сити

Менди го тужи Манчестер Сити

Фудбалерот на Манчестер Сити, Бенџамин Менди, поднесе тужба против својот клуб поради неисплатени плати. Тој се соочи со голем проблем, кој беше обвинет за сексуална злоупотреба. Тоа го оддалечи французинот од теренот долг временски период, поради што на крајот остана без клуб. Кога му истече договорот на Менди со Сити, клубот немаше дилема и не му

Бенжамин Менди го тужи Манчестер Сити, си бара неисплатени плати во износ од 10 милиони!

Бенжамин Менди го тужи Манчестер Сити, си бара неисплатени плати во износ од 10 милиони!

Бенжамин Менди поднел тужба против Манчестер Сити, левиот бек си ги бара неисплатените плати од септември 2021 година, или околу 10 милиони фунти. Бенжамин Менди стана најскапиот дефанзивец во Премиерлигата кога Манчестер Сити на Монако му плати околу 53 милиони фунти во 2017 година. Но неговата авантура на „Етихад“ се претвори во пекол кога во август

Менди го тужи Манчестер Сити, бара голема отштета

Менди го тужи Манчестер Сити, бара голема отштета

Поранешниот фудбалер на Манчестер Сити, Бенџамин Менди си ги бара платите од септември 2021 година, односно околу 10 милиони фунти. Менди стана најскапиот дефанзивец во Премиерлигата откако пристигна до Монако во 2017 година за 53 милиони фунти. Македонија vs Англија: Погоди точен резултат и освој БЛУЗОН ↓↓↓ Неговата авантура во Сити заврши во август

Менди го тужи Манчестер Сити

Менди го тужи Манчестер Сити

Фудбалерот на Манчестер Сити, Бенџамин Менди, поднесе тужба против својот клуб поради неисплатени плати. Тој се соочи со голем проблем, кој беше обвинет за сексуална злоупотреба. Тоа го оддалечи французинот од теренот долг временски период, поради што на крајот остана без клуб. Кога му истече договорот на Менди со Сити, клубот немаше дилема и не му

Менди го тужи Манчестер Сити, си ги бара неисплатените плати

Менди го тужи Манчестер Сити, си ги бара неисплатените плати

Францускиот фудбалер Бенжамин Менди поднесе барање за „тешко“ милиони фунти против Манчестер Сити поради неисплатени плати, објави денеска „Скај Спортс“. Поранешниот играч на Сити поднесе тужба до Трибуналот за вработување, барајќи „неовластено одбивање на платите“ откако беше обвинет за силување и сексуален напад во 2021 година. Менди беше прогласен