притисни ентер »

И официјално претставена новата Toyota Land Cruiser
И официјално претставена новата Toyota Land Cruiser

И официјално претставена новата Toyota Land Cruiser

По бројните најави и протечените фотографии, Toyota вечерва официјално го претстави новиот Land Cruiser чија продажба ќе започне во текот на летото. Претходната генерација на серија Land Cruiser 200 беше промовирана во 2007 година и оттогаш претрпе неколку прилагодувања. Новиот Land Cruiser (серија 300) е изграден на новата платформа GA-F (базирана

Дали е ова новиот крал меѓу теренците? Пристигна „Toyota Land Cruiser 300“ (ФОТО/ВИДЕО)

Дали е ова новиот крал меѓу теренците? Пристигна „Toyota Land Cruiser 300“ (ФОТО/ВИДЕО)

Целосно новата генерација на „Toyota Land Cruiser“ беше претставена на презентацијата на интернет. Овој џип се здоби со статус на автомобилска легенда во текот на својата 70-годишна историја, со продадени повеќе од 10 милиони примероци во 170 земји во светот. „Toyota“ посочува дека „Land Cruiser 300 Series“ е првиот нов, продолжен „Land Cruiser SW“

Toyota Land Cruiser 300 – „ќе ве однесе секаде и ќе ве врати безбедно назад“

Toyota Land Cruiser 300 – „ќе ве однесе секаде и ќе ве врати безбедно назад“

Љубителите на Toyota Land Cruiser со нетрпение го чекаат летово. Јапонската компанија објави дека сега доаѓа новиот „врвен модел“ - 300, кој според Toyota треба да „ве однесе секаде и безбедно да ве врати“. Она што е во мода, онлјан настаните го применува и Тоyota го претстави новиот модел кој зад себе има над 10 милиони продадени единици. Има целосно

Претставен новиот Toyota Land Cruiser

Претставен новиот Toyota Land Cruiser

Toyota го претстави новиот Land Cruiser, првиот целосно нов модел уште од 2007 година, кој ќе добие и своја GR Sport варијанта Land Cruiser LC300 ја доживеа својата премиера, а Toyota направи темелна промена со прифаќање на TNGA платформата за својот SUV знаменосец. Јапонскиот производител истакна дека за време на развојот имала две цели. Првата е