СП 2022: Швајцарија подобра од Камерун

Камерунецот Емболо и донесе победа на Швајцарија против Камерун

Во првиот денешен натпревар, репрезентацијата на Швајцарија славеше минимална победа против Камерун со 1-0. Помалку иронично, стрелец на голот за Швајцарците, беше напаѓачот на Монако, Брел Емболо, кој потекнува токму од Камерун. По само три минути игра во вториот дел, а по асистенцијата на Шаќири, на вистинското место се најде Емболо, кој одби да

ОАЕ– Швајцарија го победи Камерун со 1:0 на отворањето на петтиот ден од Светското фудбалско првенство во Катар. Победничкиот гол на средбата одиграна во Ал Вакрах го постигна Брел Емболо во 48.минута по асистенцијата на Џердан Шакири. Првото коло од Г-групата ќе биде заокружено вечер со натпреварот Србија – Бразил (почеток 20 часот). Денес на Мундијалот

Потег за респект на Емболо!

Брил Емболо, напаѓачот на Монако денеска на Мундијалот направи потег за респект. Потег кој ги воодушеви сите фудбалски фанови на планетава. Имено тој како напаѓач на Швајцарија постигна гол против Камерун, гол со кој неговата репрезентација победи. Но не му се израдува, барем не јавно, на овој гол. А некој ќе праша зошто? Е, па Брил е роден во Камерун,

Швајцарија тргна со победа во Катар, падна Камерун со еден гол

Швајцарија победнички тргна на светското првенство во Катар, запиша триумф против Камерун со минимални 1-0. Голот го постигна Брел Емболо, роден е во Камерум, и практично им пресуди на „своите“. https://twitter.com/dribling2021/status/1595771728739078145

Камерунец донесе победа за Швајцарија против Камерун, не се израдува

Емболо кој е роден Камерунец го постигна единствениот гол за Швајцарија во победата од 1-0 против Камерун на почетокот од Светското првенство. Емболо кој е роден Камерунец го постигна единствениот гол за Швајцарија во победата од 1-0 против Камерун на почетокот од Светското првенство. Швајцарија со победа го почна Светското првенство, тие славеа над

СП 2022: Швајцарија подобра од Камерун Швајцарија го победи Камерун со 1:0 на отворањето на петтиот ден од Светското фудбалско првенство во Катар. Победничкиот гол на средбата одиграна во Ал Вакрах го постигна Брел Емболо во 48.минута по асистенцијата на Џердан Шакири. Првото коло од Г-групата ќе биде заокружено вечер со натпреварот Србија – Бразил