притисни ентер »

Прифатена оставката на Цветковски, МКФ ќе има в.д.комесар
Прифатена оставката на Цветковски, МКФ ќе има в.д.комесар

Прифатена оставката на Цветковски, МКФ ќе има в.д.комесар

Владимир Цветковски од денеска повеќе не е Комесар за натпреварување при МКФ откако беше прифатена неговата оставка поднесена по завршувањето на Купот на Македонија. Тој си заминува од куќата на кошарката во пресрет на „бурата“ што следи и изборот на нов претседател, откако претходно Работнички најави и кривични пријави за сите оние кои се одговорни

Хаос во кошарката – комесарот Цветковски поднесува оставка

Хаос во кошарката – комесарот Цветковски поднесува оставка

Не минаа ниту 24 часа од беспрекорно организираниот Куп на Македонија, за веднаш да стигне потсетување на сивилото кое владее во мак-баскетот. Веќе в среда продолжуваат натпреварите од Супер-лигата, но останува да се види кој и како ќе го врши делегирањето по денешната информација дека Владимир Цветковски поднесува оставка од функцијата Комесар за